Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje zwraca uwagę, że ul. Rwańska nie pełni funkcji reprezentacyjnej m.in. ze względu na chaos reklamowy pomimo obowiązywania na tym obszarze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego szczegółowo regulującego m.in. zasady wieszania szyldów. Rada Miejska przyjęła uchwałę w tej sprawie w lipcu 2004 roku.
- Wnioskujemy o weryfikację wszystkich tablic, reklam itp. przy ulicy Rwańskiej pod kątem zgodności z §11 pkt. 10 "Obowiązuje uzgodnienie projektów reklam, znaków informacyjno-plastycznych, form oświetlenia ulicznego i małej architektury z właściwym Konserwatorem Zabytków i Architektem Miejskim" z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ul. Rwańska w Radomiu - czytamy w piśmie, które stowarzyszenie skierowało m.in. do Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji i Rady Miejskiej.
Jako rażące łamanie przepisów w tym zakresie stowarzyszenie podaje kolejno Rwańską 10, 11, 14, 17, 18, 21, 23 i 25. Z podanych przykładów popartych zdjęciami wynika, że na tym obszarze nie jest realizowany zapis u ujednoliceniu dla szyldów i znaków informacyjno-plastycznych. Sklepy i punkty usługowe umieszczają więcej niż jedną reklamę na obiekcie, w którym firma ma siedzibę (jeśli siedziba wykorzystywana jest przez kilka firm, wskazane jest umieszczanie reklam na jednej tablicy - a tak się nie dzieje), umieszczają reklamy wolno stojące w ciągu pieszo-jezdym, szyldy zasłaniają detale architektoniczne, a niektóre są mocowane do balkonów czy ozdobnych lamp na obiektach.
- Reklamy są także umieszczane na roletach antywłamaniowych, drzwiach, szybach - zatem są widoczne poza godzinami otwarcia sklepów, punktów usługowych szpecąc ulicę. Wnioskuję o przywrócenie na ul. Rwańskiej zasad wymaganych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - wyjaśnia w piśmie Radomir Jasiński, prezes Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>