Dokładne określenie wagi i miary jest niezwykle istotne m.in. w laboratoriach, przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, kosmetycznym, jubilerskim, spożywczym, medycynie, transporcie, handlu. Gdyby nie precyzyjne systemy pomiarowe, w laboratoriach nie można by było np. zważyć substancji, z których powstanie lekarstwo, a w jubilerstwie nie dałoby się sprawdzić czystości złota.
Studenci informatyki, specjalności Informatyka w systemach pomiarowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula będą wiedzieli, jak skonfigurować narzędzia pomiarowe i poznają systemy operacyjne oraz narzędzia mobilne systemów pomiarowych w środowisku Windows Mobile, Android czy PalmOS. Nauczą się również projektowania oprogramowania systemów pomiarowo-sterujących.
Studenci dowiedzą się także, jak stosować w praktyce biometryczne systemy zabezpieczeń. Są one wykorzystywane już dzisiaj w paszportach, a wkrótce również w dowodach osobistych. Młodzi informatycy nauczą się, jak weryfikować dane biometryczne, jak tworzyć bazy i zarządzać nimi, a także jak analizować dane i je zabezpieczać.
– Oferujemy kompleksowy program studiów, łączący programowanie, informatykę, fizykę i matematykę – podkreśla prof. Ryszard Kozera, kierownik specjalności Informatyka w systemach pomiarowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.
Rozwój techniki, nowoczesnych technologii, postępy w badaniach naukowych nie byłyby możliwe bez wykonywania pomiarów na odpowiednim poziomie dokładności. W wielu sektorach gospodarki pomiar masy jest jednym z podstawowych i najczęściej wykonywanych. Pomiary te bardzo często wspierane są odpowiednim oprogramowaniem, współpracującym z globalnymi systemami informatycznymi w organizacjach. W obszarze badań wymagana jest najwyższa dokładność ważenia, dlatego nowoczesne urządzenia ważące wymagają odpowiedniego oprogramowania, które zapewni właściwe działanie mechaniki i elektroniki wkomponowanej w wagę elektroniczną – mówi dr inż. Witold Lewandowski, Dyrektor RADWAG Wagi Elektroniczne.
Studenci podczas zajęć w RADWAG będą mieli możliwość zapoznania się z aspektami praktycznymi metrologii przemysłowej, ale przede wszystkim będą mieli możliwość odbycia zajęć praktycznych w naszych działach R&D oraz produkcyjnych, a także zajęć laboratoryjnych w naszych laboratoriach. Najlepsi będą mieli możliwość podjęcia pracy w naszej firmie zarówno tu w centrali w Radomiu, ale także w naszych oddziałach zagranicznych w USA, jak również (po spełnieniu dodatkowych wymagań) u naszych partnerów zagranicznych praktycznie na całym świecie – dodaje dr inż. Witold Lewandowski.
Rekrutacja na studia inżynierskie na kierunku informatyka w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie trwa do 30 września 2014 r. Szczegółowe informacje na stronie www.vistula.edu.pl
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>