Opublikowany przez Port Lotniczy "Radom" cennik wszedł w życie 1 września. Opłaty pobierane od przewoźników będą m.in. za udostępnianie obiektów, urządzeń lub usług związanych z oświetleniem, parkowaniem samolotów, obsługą ładunków (towarów i poczty) lub pasażerów. Starty i lądowania będą jednak bezpłatne.
- Formalnie rzecz ujmując radomskie lotnisko jest najtańszym lotniskiem w kraju - mówi Jacek Kobus ze spółki Port Lotniczy "Radom". Zatwierdzone opłaty mają służyć promocji lotniska oraz zachęcić mniejsze linie lotnicze do podpisywania kontraktów z radomskim portem. - Zgodnie z umowami bieżącymi oraz tymi, które podpiszemy w przyszłości, rozpoczęcia znacznego ruchu spodziewamy się od początku sezonu letniego 2015 - dodaje. W porównaniu do stawek, jakie obowiązują przewoźników na lotnisku np. w Modlinie, radomski port wypada dużo korzystniej. Na porcie lotniczym Modlin opłata pasażerska pobierana za obsługę pasażera wynosi 40 lub 100 złotych w zależności od danego terminala. W Radomiu to jedyne 33 złote. Aby dowiedzieć się więcej na temat stawek na RPL kliknij tutaj.
Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Port Lotniczy "Radom" znalazł inwestora zainteresowanego zakupem akcji Portu Lotniczego Radom SA. Na 6 października już zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Radomiu. Odbędzie się ona w budynku terminala pasażerskiego na cywilnym lotnisku w Radomiu. Podczas tej sesji radni zostaną zaznajomieni m.in. z aktualnymi sprawami Portu Lotniczego, zaprezentowana zostanie infrastruktura i sprzęt służący do utrzymania lotniska oraz obsługi pasażerów. Najważniejszą kwestią będzie jednak wystąpienie przedstawicieli firmy zainteresowanej przedstawieniem warunków i zakupem akcji Portu Lotniczego Radom SA.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>