Rady programowe mediów publicznych liczą po 15 członków. 10 z nich wskazują ugrupowania parlamentarne, pięciu wybiera Rada Mediów Narodowych, spośród kandydatur nadesłanych przez organizacje działające w sferze mediów i kultury. Kadencje rad trwają cztery lata.
- Z mediami związany jestem wiele lat, chociażby pracując w Radiu Ave, później w Radiu Plus. To kolejne wyzwanie, które zostało przede mną postawione. Rada programowa TVP ma za zadanie ocenianie tego, jak jest realizowana misyjność telewizji, jak są wydatkowane środki z abonamentu, ocenia propozycje programowe. Cieszę się, że moje doświadczenie, zainteresowania i praca do niedawna w komisji kultury znalazły odzwierciedlenie w tym, że zostałem rekomendowany przez klub PiS do rady programowej telewizji publicznej - mówił w Radiu Plus Radom Wojciech Skurkiewicz.
Z kolei Anna Kwiecień stwierdziła: - Media w dużej mierze kształtują naszą rzeczywistość. Ich siła w rzetelnym przekazie ma ogromne znaczenie. Dlatego chciałabym skupić się na pracy na rzecz takiego rzetelnego przekazywania tego, co się dzieje w naszym państwie, tego co jest ważne dla społeczeństwa. Chciałabym, żeby media były transparentne, wszystkie strony mogły się w tych mediach wypowiadać.
Jakub Kowalski zwrócił uwagę, że „radio publiczne ma kilka samodzielnych programów, które codziennie emitują setki godzin słowa i muzyki”. - Ważne, żeby to było nie tylko słowo o polityce, czy komercji, ale żeby również starczyło czasu na kulturę, na rozmowę o sprawach społecznych ważnych dla Polaków. Często są one mało interesujące, jeśli chodzi o kwestię szukania sensacji, rozgłosu, ale o takich poważnych problemach trzeba rozmawiać. Dzisiaj ta misyjność Polskiego Radia musi zostać utrzymana, a jednocześnie trzeba dbać o to, by przy tak skonstruowanym programie nie zabrakło jednak pozycji, które zapewniały by dochody tej znakomitej rozgłośni – powiedział Jakub Kowalski.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>