W niedzielę na radomskim Rynku odbył się festyn rodzinny, podczas którego mieszkańcy mogli wziąć udział nie tylko w miejskich grach, konkursie plastycznym, skosztować pysznej gorącej zupy, ale przede wszystkim poprzez udział w ankiecie wyrazić swoje zdanie na temat zmian w obrębie Miasta Kazimierzowskiego. Ankieta zawierała kilkanaście pytań, które dotyczyły propozycji, jakie mają sami radomianie na ożywienie tej części miasta (np. rozrywka, ożywienie gospodarczego, parkingi, rewitalizacjia obiektów, mała architektura).
Choć dokładna liczba wypełnionych dziś ankiet będzie znana dopiero na dniach, to po ilości osób, które po nie sięgały widać było, że mieszkańcy chcą wziąć udział w planowanych zmianach. - Z tego co wiem to plany rewitalizacji były od bardzo dawna, ale chyba nigdy nie doszły do tego etapu co teraz. Bardzo podoba mi się to, że wreszcie o zdanie pyta się nas, mieszkańców czy przedsiębiorców, którzy mają tu swoje sklepy - powiedziała pani Barbara, mieszkanka ul. Szewskiej, która przyszła na festyn. - Ta część miasta jest nieuczęszczana, bo też nic się tu nie dzieje. Chętnie wziąłem udział w ankiecie, ale była trochę za długa, a kilka pytań było do siebie zbliżonych. Mam nadzieję, że sugestie mieszkańców naprawdę zostaną wzięte pod uwagę - dodał pan Kazimierz, które odwiedza w rynku córkę.
W programie festynu znalazły sie ponadto m.in. zabawy integracyjne, w tym: zabawa „origami”, rzut kulą lub ringiem do celu, toczenie fajerki, a także zabawy z chustą Klanza. Nie zabrakło także wycieczki z przewodnikiem. Całość swoimi występami uświetnili młodzi artyści z Resursy Obywatelskiej oraz kapela Halniacy, a festyn zakończył występ tancerzy ognia z grupy Heraklitos.
Konsultacje społeczne rozpoczęły się 2 listopada i potrwają miesiąc. Następne spotkania z mieszkańcami odbędą się:
- 16 listopada 2015 r.od godz. 16:00 do godz. 18:00 spotkanie z Radomskimi Organizacjami Pozarządowymi oraz instytucjami publicznymi/podmiotami działającymi na obszarze wskazanym do modelowej rewitalizacji lub w jego sąsiedztwie – Sala Królewska przy Parafii Św. Jana Chrzciciela w Radomiu ul. Rwańska 6. c)
- 17 listopada2015r. od godz. 16:00 do godz. 18:00 spotkanie z podmiotami prowadzącymi lub zamierzającymi prowadzić na obszarze wskazanym do modelowej rewitalizacji działalność gospodarczą lub społeczną – ul. Rwańska 8 w Radomiu.
- 19 listopada 2015 roku od godz. 16:00 do godz. 18:00 – spotkanie z właścicielami nieruchomości, użytkownikami, podmiotami zarządzającymi nieruchomościami w tym spółdzielniami mieszkaniowymi, wspólnotami mieszkaniowymi – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w Radomiu, ul. Aleksandra Tybla 7/11.
Konsultacje prowadzone są takze w formie elektronicznej poprzez przesyłanie uwag na adres konsultacje@umradom.pl lub wypełnienie formularza internetowego na stronie www.konsultacje.radom.pl.
Papierowe ankiety mieszkańcy Radomia mogą otrzymać w:
- Biurze Rady Miejskiej, ul. Moniuszki 9, - Biurze Obsługi Mieszkańca, ul. Kilińskiego 30,
- Centrum Komunikacji Społecznej (pok. 104), ul. Żeromskiego 53,
- Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1.
Ankiety będą również rozdawane mieszkańcom podczas spotkań. Władze miasta planują również zorganizować wystawę zdjęć, na których uwieczniony został radomski rynek z dawnych lat. Zdjęcia można przynosić do Centrum Komunikacji Społecznej przy ul. Żeromskiego 53, pokój 104, gdzie zostaną zeskanowane.
Miasto Kazimierzowskie. Wielkie plany odbudowy historycznego centrum Radomia
Radomski rynek nie będzie ''trójkątem bermudzkim''. Kompleksowa rewitalizacja przywróci mu życie
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>