W każdym przypadku zaproponowane przez oferentów ceny są sporo niższe od zakładanych przez miasto. Jak to wpłynie na finansowanie całości systemu – obliczy Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego.
W pierwszym, drugim i czwartym sektorze odpady wywozić będzie Almax. Okręgi te obejmują dzielnice: Śródmieście, Planty, Ustronie, Młodzianów, Prędocinek, Godów, Idalin, Malczew, Nowiny Malczewskie, Janiszpol, Wacyn, północna część Zamłynia, Stare miasto, Kaptur, Obozisko, XV-lecie, Gołębiów II, Os. Akademickie, Koniówka, Młynek Janiszewski, Michałów, Brzustówka, Józefów, Mleczna, Huta Józefowska, Firlej, Wólka Klwatecka, Wincentów, Krzewień, Wielogóra.
Druga z firm, czyli Radkom, będzie odbierać odpady z okręgu trzeciego, obejmującego osiedla: Borki, Żakowice, południowa część Zamłynia, Kozia Góra, Kierzków, Halinów, Wośniki, Południe, Jeżowa Wola, Potkanów, Krychnowice, Pruszaków, Kończyce.
Natomiast Sita, będzie odbierać śmieci w okręgu piątym. Do tego obszaru należą osiedla: Glinice, Osiedle Nad Potokiem, Dzierzków, Długojów, Sadków, Długojów Górny, Malenice, Gołębiów, Gołębiów I, Rajec Szlachecki, Stara Wola Gołębiowska, Rajec Poduchowny, Nowa Wola Gołębowska.
Podpisanie stosownych umów spodziewane jest w najbliższych dniach.
- To oznacza, że pomimo wszelkich problemów z ustawą rządową i trudności z wprowadzeniem jej w życie, nam w Radomiu udało się zdążyć na czas. System może zacząć funkcjonować już od 1 lipca – mówi Sekretarz Miasta Rafał Czajkowski, któremu podlega Biuro Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? DOŁĄCZ DO NAS FACEBOKU. ZRÓB TO TERAZ >>>