Jest to aż osiem konkursów. Łączna kwota dotacji z budżetu miasta, przewidziana do podziału między organizacje pozarządowe, które realizować będą przewidziane w nich zadania, wynosi 1 325 000 złotych.
Bardzo szeroki jest wachlarz działań dotyczących przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. W ramach realizacji gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w ich zakres wchodzi prowadzenie zajęć wychowawczych przez pedagoga ulicy, prowadzenie zajęć socjoterapeutycznych dla dzieci, prowadzenie zajęć środowiskowych dla dzieci, prowadzenie szkolnych i pozaszkolnych programów profilaktycznych dla dzieci, prowadzenie programu korekcyjnego dla młodzieży upijającej się, prowadzenie programu dla dorosłych dzieci alkoholików, prowadzenie klubu abstynenckiego, prowadzenie telefonu zaufania, prowadzenie punktu informacyjno-konsultacyjnego dla osób uzależnionych ich rodzin, prowadzenie działań edukacyjnych dla mieszkańców Radomia, prowadzenie działań edukacyjnych skierowanych do kierowców i kandydatów na kierowców, przeprowadzenie szkolenia dla sprzedawców napojów alkoholowych oraz prowadzenie specjalistycznej poradni rodzinnej.
W ramach przeciwdziałania narkomanii gmina oczekuje prowadzenia działań edukacyjnych w szkołach oraz realizacji pozaszkolnych programów profilaktycznych adresowanych do dzieci i młodzieży zagrożonych uzależnieniem od narkotyków oraz ich rodzin.
Wśród zadań objętych konkursami zadań z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób, znalazły się takie, jak wspieranie akcji zbiórek żywności oraz jej dystrybucji na rzecz innych podmiotów i osób ubogich z terenu Miasta Radomia, zapewnienie osobom zagrożonym bezdomnością i bezdomnym pomocy w formie streetworkingu, a także działania na rzecz osób starszych w zakresie przeciwdziałania osamotnieniu i zagrożeniu marginalizacją społeczną.
Odrębny konkurs z zakresu ochrony i promocji zdrowia ogłoszony został z myślą o mieszkańcach Radomia objętych domową i stacjonarną opieką paliatywną. Ostatni z konkursów dotyczy wspierania rodziny w opiece i wychowaniu dziecka, a realizowane w jego ramach zadanie ma polegać na prowadzeniu placówki wsparcia dziennego funkcjonującej w dni robocze przez minimum 4 godziny dziennie, w godzinach dostosowanych do potrzeb dzieci i ich rodziców.
Szczegółowe informacje o konkursach – w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>