Za nami półmetek wakacji, dlatego wielu rodziców dzieci, które we wrześniu wrócą do szkoły, bądź dopiero rozpoczną edukację, już zbiera fundusze na wyprawkę dla swoich pociech.
Program pomocy uczniom obejmie w tym roku uczniów rozpoczynających we wrześniu edukację szkolną m.in. w klasach I-III, V klasie szkoły podstawowej i ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, II klasie szkoły ponadgimnazjalnej, V klasie ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia i ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych czy II klasie liceum plastycznego.
Dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej oraz odpowiedniej klasy szkoły artystycznej dochód nie może przekraczać kwoty 539 zł netto na osobę w rodzinie. Dla uczniów pozostałych klas objętych programem jest to dochód nieprzekraczający 456 zł netto na osobę w rodzinie.
W 2013r. programem będą objęci także uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi – w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający w roku szkolnym 2013/2014 do szkół dla dzieci i młodzieży – podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Uczniowie niepełnosprawni, o których mowa powyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mają prawo ubiegać się o dofinansowanie w tym programie bez względu na dochód, na jednego członka rodziny.
Dofinansowanie zakupu podręczników w 2013 r. będzie wynosić od 225 złotych (uczniowie klas I-III szkoły podstawowej) do 445 złotych (II klasa szkoły ponadgimnazjalnej, liceum ogólnokształcące bądź technikum). W uzasadnionych przypadkach, m.in. bezrobocia, niepełnosprawności, ciężkiej lub długotrwałej choroby czy zdarzenia losowego, pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie przysługiwać również uczniom pochodzącym z rodzin, które nie spełniają kryterium dochodowego.
Informacje o warunkach składania wniosków można uzyskać w sekretariacie szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2013/2014. Wnioski przyjmuje i weryfikuje dyrektor szkoły, zaś decyzję podejmuje odpowiednio wójt, burmistrz lub prezydent miasta.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z programu „Wyprawka szkolna” proszone są o zachowanie dowodu zakupu podręczników takich jak: faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica (prawnego opiekuna, rodzica zastępczego), rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników (w przypadku złożenia oświadczenia należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w roku 2013 „Wyprawka szkolna”).
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>
Podręczniki dla dziecka zbyt drogie? Postaraj się o dofinansowanie
Jeszcze tylko do 20 sierpnia przyjmowane będą w szkołach wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników i pomocy dydaktycznych w ramach programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu