Kandydaci PSL do Rady Miejskiej i Sejmiku Województwa Mazowieckiego
Na początku trzeciej przedwyborczej konferencji PSL, szef radomskich ludowców, Józef Bakuła poinformował, że Adam Duszyk został jako pierwszy w Radomiu zarejestrowany jako oficjalny kandydat na prezydenta w październikowych wyborach. Sam kandydat przedstawił kilka pomysłów na rozwój ekologii. Na pierwszym miejscu postawił walkę ze smogiem, w czym mają pomóc: wymiana starych pieców, a po niej dofinansowanie do ogrzewania dla potrzebujących takiego wsparcia, wprowadzenia norm dla pieców, budowa wież antysmogowych, darmowe maski antysmogowe dla uczniów.
W sprawie ciepłownictwa głos zabrał Krzysztof Ferensztajn, były wiceprezydent Radomia, pracujący obecnie w Radpecu. Zwrócił uwagę, że ważnym elementem w walce ze smogiem będzie przyłączanie kolejnych odbiorców do miejskiego systemu ciepłowniczego, a tam gdzie jest to niemożliwe, czy zbyt drogie - wymiana źródeł ciepła np. na gazowe.
W proekologicznym programie PSL znalazły się także rozwój elektrycznego transportu publicznego, rozbudowa sieci tras rowerowych, panele fotowoltaiczne na publicznych budynkach, budowa tężni solankowych w parkach, walka z hałasem, powstanie parku pokoleń, gdzie rodzice sadziliby drzewa dla swych dzieci oraz zakładanie ogrodów botanicznych przy szkołach i przedszkolach, a także pasiek przy instytucjach miejskich.
Z tym ostatnim punktem wiązało się otwarcie pierwszego w Radomiu tzw. hotelu dla owadów zapylających. Stanął on na dziedzińcu Muzeum im. Jacka Malczewskiego. To budka przypominająca karmnik dla ptaków. - Wbrew pozorom miasto to obecnie lepsze środowisko dla pszczół niż wieś, ze względu na występujące na polach pestycydy - przekonywał Adam Duszyk. Kilka mniejszych budek rozdano zebranym na spotkaniu. Miód z miejskich pasiek ma trafiać do radomskich przedszkoli.