23 maja na Scenie Kameralnej odbędzie się premiera przedstawienia „Strefa Zero” w reżyserii Małgorzaty Potockiej, dyrektorki Teatru Powszechnego w Radomiu. Autorem scenografii jest Michał Dracz, kostiumy zaprojektowała Viola Śpiechowicz.
Kiedy wszechobecna presja spełniania ekonomicznych i społecznych norm przekracza naszą wyporność, zaczynamy fantazjować o ucieczce. Chcemy zmienić wszystko, jednym gestem zburzyć przygniatającą nas wieżę zobowiązań i oczekiwań. Marzymy o nowym początku, o drugiej szansie.
A jeśli los faktycznie otworzyłby przed nami taką drogę? Czy wystarczyłoby nam odwagi, by zniknąć?
Abby i Ben to para kochanków. Nieopodal luksusowego apartamentu, w którym odbywają jedną ze swoich randek, dochodzi do katastrofy. W ogólnej panice i zamęcie kochankowie dostrzegają szansę, by wyrównać rachunki z własnym życiem. Czy w tym nowym świecie znajdzie się miejsce dla łączącej ich miłości?
“Strefa Zero” to przewrotny, drapieżny, przesycony skrajnymi uczuciami spektakl na dwa głosy.
Na scenie zobaczymy Małgorzatę Maślankę i Pawła Dobka.
13 czerwca na Dużej Scenie odbędzie się ostatnia premiera sezonu – inscenizacja słynnego dramatu w reżyserii Radosława Rychcika. Za scenografię i kostiumy odpowiada Łukasz Błażejewski, a za muzykę Michał Lis.
„Śmierć komiwojażera” Arthura Millera to dramat, który niezmiennie oddziałuje na widzów swoją emocjonalną siłą i uniwersalnym przesłaniem. Jego wyjątkowość polega na wielowarstwowości – to opowieść o rodzinie, marzeniach, przemijaniu, o wstydzie i przebaczeniu, o pragnieniu uznania
i potrzebie autentyczności, o pracy i kapitalizmie, o miłości i śmierci. Miller stworzył współczesną „tragedię zwykłego człowieka”, który wierzy, że charyzma i optymizm wystarczą, by odnieść sukces. Willy Loman żyje w świecie iluzji – wyobraża sobie, że zarabia więcej, niż faktycznie zarabia, że potrafi zjednywać sobie ludzi wyłącznie siłą swojej osobowości, że jego synowie są o krok od finansowego sukcesu.
Sercem tej tragedii jest bolesne zderzenie marzeń z rzeczywistością – moment, w którym uświadamiamy sobie przepaść między tym, kim moglibyśmy być, a tym, kim jesteśmy. To uniwersalne doświadczenie – pragnienie, by dzieci osiągnęły to, co ich rodzicom się nie udało, oraz poczucie, że wymagania rzeczywistości są zbyt bezwzględne i nieubłagane, by je podtrzymywać bez nadziei na lepsze jutro. To jest również, a może przede wszystkim opowieść o wartości życia - o tym, jak wielkim darem i cudem ono jest.
W spektaklu wystąpią: Joanna Jędrejek-Jackowska, Laura Pajor, Anna Podolak, Natalia Samojlik, Alan Bochnak, Przemysław Bosek, Filip Łannik, Adam Majewski, Mateusz Michnikowski, Mateusz Paluch, Jarosław Rabenda, Tomasz Wóltański.