Środa 27 listopada
Waleriana, Wirgiliusza, Ody
RADOM aktualna pogoda

Pacjenci zyskują! Trzecia nowa przychodnia powstaje w Radomiu

cir, portalsamorzadowy.pl 2015-01-12 12:05:00

Informowaliśmy już o dwóch nowych przychodniach POZ jakie powstały po Nowym Roku w Radomiu - Polmedic przy ul. Osiedlowej i w Pogotowiu Ratunkowym przy Tochtermana. W przyszłym tygodniu ma ruszyć trzecia, w szpitalu na Józefowie.

W związku z napiętą w ostatnich dniach sytuacją w służbie zdrowia, NFZ w przyspieszonym trybie podpisywał umowy z nowymi placówkami świadczącymi usługi w ramach POZ. W efekcie zwiększyła się oferta dla pacjentów.

Jak powiedział PAP dyrektor radomskiej delegatury mazowieckiego oddziału NFZ Andrzej Cieślik, paradoksalnie - na konflikcie lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego z ministrem zdrowia skorzystali pacjenci. - W Radomiu mamy trzy nowe przychodnie. Pacjenci będą mieć większy dostęp i możliwość wyboru przychodni oraz lekarzy - stwierdził dyrektor Cieślik.

Placówka podstawowej opieki zdrowotnej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu ruszy w przyszłym tygodniu. W lecznicy do tej pory nie przyjmowali lekarze rodzinni.

Na przełomie grudnia i stycznia, by zabezpieczyć opiekę medyczną w związku z protestem lekarzy, NFZ w przyspieszonym trybie podpisywał umowy z placówkami chcącymi uruchomić działalność w ramach podstawowej opieki medycznej. Przypomnijmy, że wtedy nową przychodnię w Radomiu utworzyła grupa Polmedic - największa sieć placówek medycznych w Radomiu. 

Jest to już jej siódma poradnia. Polmedic prowadzi działalność m.in. w ramach podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej, rehabilitacji, diagnostyki i tzw. chirurgii jednego dnia. Z usług Polmedicu korzysta miesięcznie ponad 20 tys. pacjentów.

Nowa przychodnia powstała też przy stacji pogotowia ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, gdzie do tej pory pacjenci mieli zapewnioną tyko opiekę ambulatoryjną w godzinach nocnych oraz w dni wolne od pracy.

W związku z brakiem porozumienia ws. kontraktów na 2015 r. kilkanaście procent lekarzy po 1 stycznia nie otworzyło swoich przychodni i gabinetów. Punktami spornymi były m.in. nowe obowiązki lekarzy rodzinnych związane z wejściem w życie pakietu onkologicznego oraz sposób finansowania POZ. Ostatecznie strony zawarły porozumienie. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych