Jakub Bilke
7 listopada 2014 r. po ciężkich zmaganiach z chorobą zmarł w wieku 39 lat znany piłkarz Jakub Bilke, wychowanek Broni Radom, a później m.in zawodnik Radomiaka, Jagiellonii Białystok, czy GKS-u Bełchatów. W swojej karierze występował też w Niemczech oraz w Sokole Pniewy, Błękitnych Kielce, Siarce Tarnobrzeg, Hetmanie Zamość i pod koniec kariery w lokalnych klubach. W ostatnich miesiącach Jakub Bilke walczył z chorobą trzustki.
Stanisław Bojarski
Były wójt gminy Głowaczów zmarł 15 grudnia 2014 r.
Regina Pawłowska
Posłanka Ziemi Radomskiej wybierana z list SLD w latach 1993-2001, działaczka związkowa zmarła 28 grudnia 2014 r. W latach 90. kierowała wojewódzkimi strukturami Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. W 1993 uzyskała mandat posła na Sejm II kadencji. Została wybrana w okręgu Radom z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W wyborach w 1997 uzyskała reelekcję (ponownie kandydując z okręgu radomskiego), także startując z listy SLD (jako kandydatka Ruchu Ludzi Pracy). W 2001 nie ubiegała się o reelekcję, pracowała później w biurze miejskiego rzecznika praw konsumentów w Radomiu.
Beata Nowak
Rzecznik prasowy radomskiego Sanepidu zmarła nagle 1 lutego 2015 r. Beata Nowak zawsze profesjonalnie i wyczerpująco udzielała informacji dotyczących działalności radomskiego sanepidu.
Franciszek Kramek
W środę 4 marca odbył się pogrzeb Franciszka Kramka, współzałożyciela radomskiej „Solidarności” i „Porozumienia Centrum”, internowanego i wielokrotnie aresztowanego działacza podziemia antykomunistycznego. W ostatnich latach walczył z ciężką chorobą. Miał 81 lat.
Helena Kisiel
Kierowała radomskim Archiwum Państwowym przez 27 lat od 1959 do 1986 roku. Na początku swej pracy jako dyrektor archiwum nadzorowała prace adaptacyjne budynku dawnego ratusza na potrzeby archiwum. Współorganizowała wiele sesji naukowych i wystaw. Za jej kadencji dawny Oddział Terenowy został przekształcony w samodzielne Wojewódzkie Archiwum Państwowe w Radomiu, a w 1983 nazwę zmieniono na Archiwum Państwowe w Radomiu.
Po przejściu na emeryturę oddała się pracy historyka i regionalisty. Działała aktywnie w Radomskim Towarzystwie Naukowym, organizując sesje naukowe o tematyce regionalnej i w Społecznym Komitecie Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymsko-Katolickiego przy ulicy Limanowskiego w Radomiu.
Dominik Majsterek
Dziennikarz ''Echa Dnia'', zmarł 6 maja w radomskim szpitalu. Miał 36 lat. Był radomianinem, absolwentem dawnego Technikum Energetycznego w Radomiu oraz studiów historycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dołączył do zespołu radomskiego oddziału "Echa Dnia" w 2004 roku. Najpierw pracował jako dziennikarz, zajmując się m.in. powiatem kozienickim, był również związany z podradomską gminą Jedlnia - Letnisko. Potem współtworzył i redagował dodatek rozrywkowo - kulturalny "Weekend". Szybko awansował na funkcję kierownika redakcji i wydawcy.
Piotr Achremczyk
Dr n. med. Piotr Achremczyk, wieloletni ordynator interny i kardiologii w szpitalu przy ul. Tochtermana w Radomiu zmarł po ciężkiej chorobie. Miał 61 lat.
Ukończył Akademię Medyczną w Łodzi. Najpierw uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych, a następnie z kardiologii. W 1983 roku został asystentem na oddziale wewnętrznym szpitala przy ul. Tochtermana. Pracował też w Poradni Kardiologicznej i prowadził Pracownię Badań Czynnościowych Serca. 10 lat później został ordynatorem oddziału wewnętrznego. Natomiast w 2000 roku stanął na czele kardiologii. Wiele lat działał w Polskim Towarzystwie Lekarskim.
Był ceniony w środowisku medycznym, jak też i przez pacjentów. Wśród jego sukcesów należy podkreślić, że zorganizował pracownię hemodynamiczną i jako pierwszy w Radomiu robił koronografię. Został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za pracę na rzecz służby zdrowia. Piotr Achremczyk znany był też z aktywnego trybu życia. Biegał w półmaratonach.
Maria Bartula
Wieloletnia działaczka "Solidarności" zmarła w wieku 87 lat. Urodziła się w Jedlińsku. W latach PRL-u była prześladowana. Pracowała jako nauczyciel w radomskim Zespole Szkół Zawodowych im. Hubala i Publicznej Szkole Podstawowej w Jedlińsku.
Waldemar Ochnia
Radomski artysta zmarł po zmaganiach z ciężką chorobą 8 lipca 2015 r. Miał 63 lata. Urodził się w 1952 w Radomiu. Występował m.in. w "Podwieczorku przy mikrofonie" i innych znanych programach radiowych. W latach 1991-1993 podkładał głos pod kukiełki zwierząt-polityków w programie Polskie Zoo. W latach 90. występował w programach Tadeusza Drozdy: Dyżurnym Satyryku Kraju i Polskiej Agencji Satyrycznej. Występował ponadto w programie "Szymon Majewski Show" jako jeden z uczestników "Rozmów w tłoku". Parodiował w nim Jerzego Urbana, Lecha Wałęsę, Józefa Oleksego, Janusza Rewińskiego i Waldemara Pawlaka.
Ewa Jurczak
Wieloletnia pracownica PCK Okręgu Rejonowego Radom zmarła 8 sierpnia w wieku 59 lat. Została pochowana w Staszowie.
Michał Muszyński
Były piłkarz Radomiaka, wychowanek klubu ze Struga zmarł w wieku 47 lat. W pierwszym zespole Radomiaka rozegrał 10 meczów w II lidze w latach 1988-1989. Zadebiutował 21 maja 1988 roku w wygranym przez zielonych meczu z Gwardią Warszawa 1:0. Później grał m.in. w AZS AWF Warszawa, Zwoleniance Zwoleń i Prochu Pionki.
Danuta Radzymińska
Artysta-plastyk z Radomia zmarła 6 września 2015 r. Miała 83 lata. Studiowała w latach 1953-1954 na ASP w Warszawie, uzyskując specjalizację z tkaniny artystycznej. Tworzyła w zakresie malarstwa sztalugowego i rysunku.
Michał Kelles-Krauz
Prof. Michał Kelles-Krauz zmarł nagle w swoim domu 4 października 2015 r. Był wieloletnim wykładowcą i dziekanem Wydziału Transportu Politechniki Radomskiej. Był też wykładowcą i rektorem kilku prywatnych uczelni: Wyższej Szkoły Dziennikarskiej w Radomiu czy Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka w Warszawie. Prof. Michał Kelles- Krauz był absolwentem Politechniki Warszawskiej, specjalistą od transportu. Był m.in. pomysłodawcą budowy tramwaju w Radomiu.
Janusz Stąpór
Starosta kozienicki Janusz Stąpór zmarł 10 października 2015 r. Miał 57 lat. W latach 1998-2006 był przewodniczącym Rady Miasta w Kozienicach. Od 2006 roku radny powiatu kozienickiego, a potem starosta kozienicki. Przez 20 lat związany był jako nauczyciel, a potem dyrektor z LO im. Czarnieckiego w Kozienicach. Pozostawił żonę i troje dzieci.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>