Wiceprezydent Karol Semik zaproponował z kolei młodzieży, by w tej kadencji zainteresowali się możliwością tworzenia Rad Szkół. - To ciało, w skład którego wchodzą przedstawiciele Rady Pedagogicznej, rodziców oraz samych uczniów. Taka rada zgodnie z ustawą o systemie oświaty ma duże kompetencje, a na razie w Polsce posiada je tylko kilka procent szkół. Myślę, że to dobra propozycja dla nowego zarządu Parlamentu Młodzieży - zachęcał wiceprezydent.
Posłowie Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia na pierwszym posiedzeniu wybrali swojego marszałka. Tę funkcję objęła Eliza Moerke – uczennica II klasy VI LO im. Jana Kochanowskiego. – Przede wszystkim zależy mi na zaangażowaniu młodzieży w życie społeczne. Dla mnie oraz dla moich kolegów i koleżanek będzie to okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności, które zaowocują się w dorosłym życiu. Jednocześnie mam nadzieję, że władzom miasta przyda się nasze świeże spojrzenie – powiedziała tuż po wyborze Eliza Moerke.
Parlament Młodzieży Miasta Radomia został założony w 1994 r. dzięki samodzielnej inicjatywie młodzieży ze szkół średnich. Kilka miesięcy później utworzenie parlamentu zostało usankcjonowane uchwałą Rady Miasta. Celem Parlamentu jest reprezentowanie radomskich uczniów w kontaktach z władzami miasta, koordynowanie działań samorządów szkolnych oraz szeroko pojęta edukacja obywatelska.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>