Po długim okresie świętowania ludzie przypomnieli sobie, że skończyła im się ważność biletów miesięcznych. Tak więc obok siebie ustawiali się pasażerowie chcący kupić tradycyjne, papierowe „sieciówki” i ci, którzy odbierali karty miejskie. W punkcie przy ul. Malczewskiego rozdzielono ich na dwa osobne okienka. Dzięki temu obsługa szła sprawniej.
Szybciej szła kolejka po „sieciówki”, nam udało się ją kupić po niespełna 10 minutach oczekiwania. Dużo dłużej schodziło z kartami miejskimi, bo przy ich wydawaniu weryfikowany jest wniosek oraz sprawdzane dokumenty tożsamości i uprawniające do zniżki. - Stoimy już kilkanaście minut a kolejka wcale szybko się nie przesuwa. No ale jak się zachciało karty miejskiej trzeba swoje odstać – mówił chłopak, który stał w ogonku wraz z kolegami usilnie namawiających go, by przyszedł po kartę kiedy indziej.
Przypomnijmy - aby móc korzystać z imiennej Radomskiej Karty Miejskiej, należy wypełnić i dostarczyć w wersji papierowej wniosek o jej wydanie. Formularze są dostępne w MZDiK przy ulicy Traugutta 30/30A (pokój nr 17), oraz jego punktach firmowych. Tam też wniosek można złożyć. Wzór wniosku można pobrać również ze strony mzdik.pl i samodzielnie go wydrukować.
Do wniosku należy dołączyć aktualną fotografię na papierze fotograficznym o wymiarach 35 na 45 milimetrów - jak do dowodu osobistego - kolorową lub czarno-białą, podpisaną na odwrocie imieniem oraz nazwiskiem. Zdjęcia są zwracane przy odbiorze karty.
Przy składaniu wniosku, a później przy odbiorze imiennej karty, trzeba przedstawić dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość oraz dokument potwierdzający prawo do ulgi i czas jej obowiązywania, na przykład legitymację studencką. Aby otrzymać kartę na okaziciela, nie trzeba wypełniać wniosku.