Wniosek o zmianę nazwy V L.O. im. Romualda Traugutta złożył dyrektor placówki. Zmiana jest związana z utrzworzeniem w liceum oddzialu dwujęzycznego z językiem angielskim. Od 1 września placówka zmieni nazwę z V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu na V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu. „Dotychczasowa nazwa szkoły nie informuje o specyfice szkoły. Podjęcie uchwały zmieniającej nazwę V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu ul. Traugutta 52a, na V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu, ul. Traugutta 52a usankcjonuje prawnie fakt istnienia w tej szkole oddziałów dwujęzycznych” czytamy w uzasadnieniu.
Zmiana nazwy szkoły dotyczy także Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu. Z dniem 1 września placówka zmieni nazwę na Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Intergacyjnymi im. św. Kazimierza Jagiellończyka. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, każda placówka edukacyjna, która w swoich strukturach posiada oddziały integracyjne musi w swojej nazwie zawierać o tym informację. Jak czytamy w uzasadnieniu „Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 jest szkołą, w której istnieją oddziały integracyjne, więc zmiana jest w pełni uzasadniona. Projekt wprowadzenia zmian w planie sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Pedagogiczną PSP Nr 4”.
Z kolei Zespołowi Szkół Samochodowych zostanie nadane imię Rotmistrza Witolda Pileckiego. Wniosek został przedstawiony podczas zebrania Rady Pedagogicznej. Wśród przedstawionych propozycji znalazły się: rotmistrz Witold Pilecki, św. Kazimierz Jagiellończyk, Leszek Kołakowski, Józef Grzecznarowski. Wśrod uczniów i ich rodziców została przeprowadzona ankieta, w której zdecydowaną większością głosów została wybrana kandydatura rotmistrza Witolda Pileckiego. Jak czytamy w uzasadnieniu „Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu jest jedną z najstarszych szkół radomskich, działającą od 1904 roku. Młodzież uczęszczająca do szkoły jest w bardzo trudnym okresie rozwoju emocjonalnego, stąd też potrzeba wskazywania uczniom autorytetów i wzorów do naśladowania, skupienia jej uwagi wokół ideałów, które będą integrowały społeczność szkolną wokół ważnych spraw”. Projekty trzech uchwał zostaną poddane głosowaniu na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej w Radomiu.