Niedziela 22 września
Maurycego, Tomasza, Joachima
RADOM aktualna pogoda

Nowa Młodzianowska tuż, tuż... [ZDJĘCIA]

dm, MZDiK 2016-09-04 12:30:00

Na budowie nowego przebiegu ulicy Młodzianowskiej z Plant na Młodzianów, Ustronie i Prędocinek zostało już coraz mniej do zrobienia. Mieszkańcy pobliskich osiedli obserwują postęp inwestycji praktycznie na bieżąco. Pozostałych - przyszłych użytkowników tej drogi - na pewno zainteresuje relacja z terenu budowy.

Foto: MZDiK

Jednym z największych ograniczeń, które musiało MZDiK wprowadzić na czas budowy wiaduktu nad linią kolejową, było zamknięcie odcinków ulic Czarnej i Młodzianowskiej. Kierowcy musieli w tym czasie korzystać z objazdów przez ulicę Jana Pawła II. Ten etap utrudnień mamy już jednak za sobą - od 31 sierpnia ruch kołowy powrócił na obydwie drogi. Stałą trasą w tym rejonie (ulicami PCK, Czarną i Młodzianowską) jeżdżą także autobusy komunikacji miejskiej linii 6.

Na wybranych odcinkach dróg brakuje jedynie ostatniej warstwy masy bitumicznej. W najbliższym czasie będzie ona układana między ulicami Lipską i Armii Ludowej (wraz odcinkiem tej drugiej), na zawrotkach przy Gajowej i na starej Młodzianowskiej, między szkołą na Ustroniu a nowym wiaduktem, na zjeździe do ulicy Czarnej oraz na dojazdach do ronda pod wiaduktem, w tym na połączeniu z ulicą Żakowicką. Asfalt połączy także kolejne odcinki dróg dla rowerów.

Na skrzyżowaniu z ulicą Jana Pawła II są korygowane łuki, żeby między innymi autobusy komunikacji miejskiej miały możliwość łatwiejszego skręcania. Dzięki władzom miasta projektant został zobligowany do wprowadzenia pewnych zmian na odcinku pomiędzy ulicami Jana Pawła II i Lipską. Wskutek uzasadnionych wniosków mieszkańców, powstało tam dodatkowe przejście dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym, łączące Prędocinek i Młodzianów. Zbudowano ponadto chodnik od nowego przystanku do starej ulicy Młodzianowskiej. Ważną informacją dla mieszkańców osiedla będzie także to, że zachowany zostanie dotychczasowy wjazd w ulicę Lipską, a z niej w Cisową i do pobliskiej szkoły. Rozwiązania te z pewnością usprawnią ruch pojazdów i pieszych w pobliżu nowego przebiegu ulicy Młodzianowskiej.

To nie wszystko. Pozostałe prace, które zostały do wykonania, to między innymi zabezpieczenie skarp, ustawienie barierek oraz znaków drogowych, specjalne wypustki przed schodami dla osób niewidomych czy tak zwane ekrany przeciwbłotne, które zabezpieczą przed ochlapywaniem pieszych lub rowerzystów korzystających z pochylni wzdłuż muru oporowego wiaduktu od strony starego odcinka ulicy Młodzianowskiej (ciąg ten znajduje się tam poniżej drogi). Urządzana będzie również zieleń, w tym między innymi sadzone nowe drzewa i krzewy przy całym nowym odcinku.

Jak już wcześniej wielokrotnie informowaliśmy, termin dopuszczenia do ruchu nowego wiaduktu jest uzależniony od decyzji nadzoru budowlanego. Bez takiego dokumentu MZDiK nie może bowiem oficjalnie uruchomić obiektu nad torami. - Zapewniamy jednak, że niezwłocznie po zakończeniu niezbędnej procedury kierowcy będą mogli jeździć nową trasą - informuje rzecznik prasowy MZDiK, Dariusz Dębski.

Za budowę nowego przebiegu ulicy Młodzianowskiej (od Gdyńskiej do Godowskiej) włącznie z wiaduktem nad torami kolejowymi odpowiada konsorcjum firm Budromost-Starachowice z Wąchocka i Mosty-Łódź z Łodzi. Wartość zadania według umowy to 61 milionów 598 tysięcy 805 złotych. Cała inwestycja ma zakończyć się w październiku 2016 roku.

Więcej zdjęć - tutaj.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych