Zainteresowanie kartami miejskimi z dnia na dzień jest coraz większe. Każdego tygodnia wnioski o ich wydanie składa w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji oraz punktach firmowych po kilkaset osób. Formularze wniosków zabiera ze sobą do wypełnienia w domu jeszcze więcej pasażerów.
- Nie są rzadkością sytuacje, gdy o wydanie kart miejskich starają się całe rodziny. Przy odbiorze dochodzi jednak czasem do nieporozumień, bo nie wszyscy pamiętają, że nie wydajemy samych kart – mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK. - Zgodnie z regulaminem przy odbiorze pierwszej karty imiennej trzeba kupić dowolny bilet okresowy lub zasilić elektroniczną portmonetkę kwotą w wysokości co najmniej 20 złotych. Zasada ta nie dotyczy jedynie osób, które mają prawo do przejazdów bezpłatnych. Tym pasażerom zakodujemy na karcie imiennej takie uprawnienia – wyjaśnia rzecznik.
Kart miejskich na okaziciela również nie można otrzymać bez zakodowania biletu lub bez doładowania portmonetki. Karty takie wydawane są po wpłaceniu kaucji w wysokości 10 złotych, pasażer musi też kupić dowolny bilet okresowy na okaziciela albo zlecić zasilenie elektronicznej portmonetki kwotą nie mniejszą niż 20 złotych.
Więcej informacji o zasadach wydawania i korzystania z kart można znaleźć na stronie www.mzdik.pl, w zakładce Karta miejska / Vademecum karty.