- To było jedno z najniebezpieczniejszych przejść w Radomiu, dlatego podjęliśmy decyzję o powstaniu tutaj sygnalizacji świetlnej. Mieszkańcy osiedla Południe od wielu lat walczyli o sygnalizację świetlną. To jeden z symbolicznych momentów, ale przed nami kolejne wyzwania – powiedział prezydent Radosław Witkowski.
Chodzi o skrzyżowanie ulic Mireckiego, Szarych Szeregów i Wernera. Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej prezydent zwróci się do radnych o to, aby przeznaczyć pieniądze na sporządzenie dokumentacji projektowej dla sygnalizacji na tym skrzyżowaniu. – Chcemy, aby dokumentacja powstała w tym roku, natomiast sama sygnalizacja w przyszłym – dodał prezydent Witkowski.
Poza sygnalizacją na ul. Wierzbickiej planowane są budowy następnych. – Planujemy budowę kolejnych czterech bezpiecznych przejść. Będą one zlokalizowane na ul. Mariackiej, na wysokości ul. Sedlaka, na ul. 11-go Listopada przy Liceum Ogólnokształcącym im. Staszica i dwie sygnalizacje przy ul. Struga i przy ul. 11-go Listopada na wysokości Domu Pomocy Społecznej nad Potokiem. Dokumentacje na te sygnalizacje zostaną wykonane do 30 lipca, a jesienią tego roku uruchomimy te światła – poinformował wiceprezydent Konrad Frysztak.
Za inwestycję na Południu była odpowiedzialna radomska firma Drogmar. Prace kosztowały niecałe 98 tysięcy złotych.
Przypomnijmy, że to radny Marcin Kaca, który wówczas działał w Stowarzyszeniu Młodzi Demokraci pod koniec 2013 roku zainicjował społeczną akcję walki o poprawę bezpieczeństwa na przejściach w rejonie ulic Wierzbickiej i Czarnoleskiej. Założył nawet wydarzenie na Facebooku pt. "Żądamy bezpiecznego przejścia na Wierzbickiej". Jak widać, po prawie trzech latach - w końcu się udało i na radomskim Południu będzie od teraz zdecydowanie bezpieczniej!
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>