Samochody przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych są wykorzystywane przede wszystkim przez różne instytucje, na przykład szkoły integracyjne czy warsztaty terapii zajęciowej. Z usług MZDiK korzystają jednak także osoby prywatne z orzeczonymi dysfunkcjami ruchu. Dzięki minibusom mogą na przykład dotrzeć do przychodni czy urzędu. Niektórzy wynajmują te pojazdy, by dojechać do sanatorium lub odległej, specjalistycznej poradni. Co roku z takich przewozów korzysta średnio 50 tysięcy osób, a wszystkie busy i mikrobusy pokonują rocznie ponad 300 tysięcy kilometrów.
Dział Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych ma obecnie dziewięć pojazdów: sześć mikrobusów 8-miejscowych z windami, dwa busy 11-miejscowe z windami oraz jeden 19-osobowy z podestem. Przed końcem wakacji tabor wzbogaci się o cztery nowoczesne pojazdy 8-miejscowe. Wówczas zostaną wycofane z użytkowania najbardziej wyeksploatowane samochody, pochodzące jeszcze z 2004 roku. Zakup nowych mikrobusów był możliwy dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami II".
- Osoby chcące skorzystać z usług Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych mogą dzwonić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numer telefonu 48 363 10 82. Ceny za usługi przewozu osób niepełnosprawnych są dostępne na naszej stronie internetowej pod adresem www.mzdik.pl, w zakładce Niepełnosprawni - informuje Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>