Poniedziałek 23 września
Bogusława, Tekli, Liberta
RADOM aktualna pogoda

Milion złotych więcej dla Radomia niż dla Warszawy. Mała rzecz a cieszy

WUP, red. cr 2015-02-19 08:00:00

Taka sytuacja zdarza się nader rzadko, dlatego warto się ją podkreślić - pracodawcy z Radomia w ramach jednego z projektów dostaną o milion złotych więcej niż ci z Warszawy. Mała rzecz a cieszy.

Około 17,5 mln zł z Krajowego Funduszu Szkoleniowego mają do dyspozycji pracodawcy z Mazowsza na dokształcanie oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników w 2015 roku. Środki będą przeznaczone na kształcenie ustawiczne pracowników 45+. Najwięcej na ten cel otrzymał Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu.

Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził podział środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Środki mogą być przeznaczone m.in. na szkolenia, kursy podwyższające kwalifikacje zawodowe, studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą, egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych oraz badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej.

– O dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą występować wszyscy pracodawcy, którzy zamierzają inwestować w podnoszenie własnych kwalifikacji i pracowników. Wnioski należy składać w powiatowym urzędzie pracy – powiedział Aleksander Kornatowski, wicedyrektor ds. usług rynku pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie.

Pracodawca może ubiegać się o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego w wysokości 80 proc. kosztów, jednak nie więcej niż 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego pracownika. W przypadku mikroprzedsiębiorstw dotacja sięga 100 proc. Krajowy Fundusz Szkoleniowy ma pomóc w utrzymaniu zatrudnienia poprzez dokształcanie pracowników i dostosowanie ich kompetencji do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Zwiększenie inwestycji w potencjał kadrowy powinno poprawić pozycję firm i pracowników na rynku pracy.

Środkami na wsparcie kształcenia ustawicznego dysponują powiatowe urzędy pracy, właściwe ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności.

Z tego tytułu do Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu trafi 3 miliony złotych. Dla porównania PUP w Piasecznie i Siedlcach otrzyma po 1, 2 mln, w Mińsku Mazowieckim 1,5 mln, a Urząd Pracy m.st w Warszawie 2 mln.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych