Nowe mikrobusy mogą zabrać ośmiu pasażerów, wszystkie są wyposażone w klimatyzację oraz windy, które umożliwiają przewóz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Każdy z dostarczonych nam właśnie pojazdów kosztował 135 tysięcy 300 złotych, zatem całkowita wartość tego projektu to 541 tysięcy 200 złotych. Brakujące fundusze dołożyło miasto ze swojego budżetu.
Obecnie Dział Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych MZDiK ma jedenaście pojazdów: osiem mikrobusów 8-miejscowych z windami, dwa busy 11-miejscowe z windami oraz jeden 19-osobowy z podestem. Dwa z dotąd używanych aut MZDiK przekazało nieodpłatnie radomskim placówkom oświatowym.
Samochody przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych są wykorzystywane przede wszystkim przez różne instytucje, na przykład szkoły integracyjne czy warsztaty terapii zajęciowej. - Z naszych usług korzystają również osoby prywatne z orzeczonymi dysfunkcjami ruchu. Dzięki naszym minibusom mogą na przykład dotrzeć do przychodni czy urzędu. Zainteresowanie przewozami świadczonymi przez Dział Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych jest ogromne. Przykładowo w roku 2012 przewieźliśmy prawie 53 tysiące osób, w tym 11,5 tysiąca na wózkach inwalidzkich. Rok później z naszych usług skorzystało już prawie 56 tysięcy osób, w tym 11 tysięcy na wózkach. Wszystkie nasze busy i mikrobusy przejechały w 2012 roku ponad 305 tysięcy kilometrów, a rok później - prawie 322 tysiące - tłumaczy rzecznik.
Osoby chcące skorzystać z usług Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych mogą dzwonić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30, pod numerem telefonu 48 363 10 82. Ceny za usługi przewozu osób niepełnosprawnych są dostępne na naszej stronie internetowej pod adresem www.mzdik.pl, w zakładce Niepełnosprawni.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>
Miasto ma cztery nowe mikrobusy do przewozu osób niepełnosprawnych
Cztery nowoczesne pojazdy zasiliły tabor Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych MZDiK. - Na zakup tych samochodów dostaliśmy 265 tysięcy złotych dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami II" - informuje Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu