– Dzisiaj spotykamy się, aby przypomnieć, że 4 czerwca 1991 roku Jan Paweł II celebrował mszę świętą tutaj na lotnisku. Wspólnie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem i pełnomocnikiem rząd ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego ministrem Marcinem Horałą ustaliliśmy, że na pamiątkę tego wydarzenia zostanie wmurowana tablica – powiedział poseł Marek Suski.
Poseł Suski przypomniał, że w przyszłym roku zostanie również wmurowana tablica upamiętniająca protest radomskich robotników w czerwcu 1976 roku. Przypomnijmy, że Port Lotniczy w Radomiu nosi imię Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976.
Lotnisko w Radomiu ma być gotowe w trzecim kwartale 2022 roku. Mają korzystać z niego przede wszystkim tanie linie lotnicze i czartery, zwalniając miejsce na warszawskim Lotnisku Chopina.
Jan Paweł II przybył do Radomia 4 czerwca 1991 roku w godzinach porannych. Na lotnisku na Sadkowie sprawował mszę św. Potem przejechał do gmachu nowo wybudowanego seminarium, gdzie dokonał jego poświęcenia. W drodze powrotnej na lotnisko nawiedził katedrę oraz modlił się przy pomniku robotniczego protestu z czerwca 1976 roku. Papieskie nauczanie z tamtej pielgrzymki oparte było na Dekalogu oraz na Chrystusowych błogosławieństwach z Kazania na górze. W Radomiu papież mówił o przykazaniu „Nie zabijaj” i o błogosławieństwie „Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości”.
Z kolei minister Horała mówił, że budwa lotniska na radomskim Sadkowie przebiega szybko i sprawnie. - Po pierwsze zakończenie prac nad drogą startową. Ona już jest, można powiedzieć, gotowa. Kontynuacja prac nad drogami kołowania, drogami dojazdu samolotów na drogę startową, prace wykończeniowe już w terminalu, budowa układu drogowego i parkingów, które też poniekąd możemy obserwować w tym miejscu - wyliczał wiceminister infrastruktury.