Udział w programie „Praktyki u Marszałka” to okazja do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, spróbowania swoich sił w administracji samorządowej i zdobycia nowych umiejętności.
– Co roku liczba osób zainteresowanych praktykami przewyższa limit dostępnych miejsc. To pokazuje, że decyzja o ich uruchomieniu była słuszna. Studenci mają okazję poznać tajniki pracy i zobaczyć, jakie wyzwania stoją przed samorządem Mazowsza. Nabór trwa jeszcze przez tydzień – do 18 kwietnia. Czekamy na Was! – zachęca marszałek Adam Struzik.
– Praktyki odbywałem w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, gdzie obecnie pracuję. Praktyki to nie tylko dokumenty, ale też ciekawe zadania i szkolenia. W ich trakcie zdobyłem cenną wiedzę na temat działalności samorządu. Warto dodać, że praktyki są płatne – mówi Jan Biernacki, uczestnik VII edycji „Praktyk u Marszałka”, a dziś pracownik urzędu.
KTO MOŻE ODBYWAĆ PRAKTYKI?
Program jest skierowany do studentów studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich, którzy uczą się w trybie stacjonarnym zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych na terenie województwa mazowieckiego. Studenci nie mogą mieć więcej niż 26 lat. Ważne, by mieli zaliczony pierwszy semestr studiów. Studenci będą odbywać praktyki pod okiem opiekunów, wezmą udział w szkoleniach wstępnych i spotkaniach tematycznych z ekspertami.
NIE TYLKO W WARSZAWIE
Praktyki będą odbywać się nie tylko w siedzibach urzędu marszałkowskiego w Warszawie, lecz także w jego delegaturach w Płocku i Ostrołęce. Potrwają 30 dni roboczych, czyli 210 godzin. Pierwsza tura ruszy 1 lipca i potrwa do 8 sierpnia. Druga rozpocznie się 18 sierpnia, a zakończy 26 września. Co ważne, oferowane przez urząd praktyki są płatne. Studenci za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie w wysokości 6405 zł brutto.
OD KULTURY PO OCHRONĘ ZDROWIA
Studenci zdecydują, w którym departamencie, kancelarii czy delegaturze będą odbywać praktyki. A wybór jednostek organizacyjnych i wykonywanych przez nie zadań jest duży. Od przygotowywania wydarzeń kulturalnych, przez wydawanie decyzji o wycince drzew, realizację projektów prozdrowotnych, po organizowanie konferencji prasowych. Informacje na temat programu, wymogów formalnych i szczegóły dotyczące zasad rekrutacji można znaleźć na stronie „Praktyk u Marszałka”.
SUKCES PRAKTYK
Ostatnia edycja programu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem studentów. Zgłosiły się 332 osoby, a praktyki odbyło ostatecznie 47 studentów. Najwięcej wniosków wpłynęło z Uniwersytetu Warszawskiego (85), Uniwersytetu SWPS (56), Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (31), Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (28) i Politechniki Warszawskiej (20).
W dotychczasowych 8 edycjach praktyk wzięło udział 568 studentów.
Kontakt do Wydziału Szkoleń i Rozwoju Kompetencji w sprawie praktyk: tel. (22) 590 78 47, (22) 437 94 68.