Terytorialsi szkolili studentów kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” z zakresu działań taktycznych, szkolenia strzeleckiego i medycznego. Czterech instruktorów przez kilka godzin na obiektach szkoleniowych strzelnicy uniwersyteckiej, dzielili się swoimi wojskowymi doświadczeniami i kompetencjami z 30 studentkami i studentami.
Zajęcia odbywały się w małych kilkuosobowych grupach szkoleniowych. Zajęcia w pierwszym bloku z taktycznego i dynamicznego strzelania z użyciem pneumatycznych karabinków treningowych „Beryl”, wzbudzały najwięcej, emocji i satysfakcji. Szczególnie po osiągnieciu wysokich wyników strzeleckich. Niemniejszym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z budowy oraz obsługi nowoczesnego „Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej kalibru 5,56 mm (MSBS GROT-5,56) i pistoletu VIS 100 oraz innego uzbrojenia używanego przez 6 MBOT. Trzecim punktem szkoleniowym było opatrywanie rozległych ran w czasie działań wojennych z użyciem stazy taktycznej. Jest to specjalistyczna opaska uciskowa, która umożliwia udzielenie skutecznej pomocy w przypadku masywnego krwotoku.
W czasie zajęć studenci wykazywali się dużym zaangażowaniem oraz umiejętnościami. Szkolenie pod okiem wojskowych instruktorów to wartość dodana dla każdego obywatela w celu właściwego przygotowania się do obrony Ojczyzny. Dzięki takim szkoleniom studenci mają możliwość zdobywania praktycznych umiejętności obronnych, co ma wielkie znaczenie w obliczu zagrożeń dla Polski w obecnej sytuacji toczącej się wojny przy naszej wschodniej granicy.
Działania Uniwersytetu Radomskiego mają również aspekt społeczny, skupiający się na kształtowaniu postaw proobronnych oraz budowaniu zasobów osobowych dla Sił Zbrojnych RP i służb mundurowych w szeroko pojętym Bezpieczeństwie Narodowym.
Podkreślić należy, że Studenci Uniwersytetu Radomskiego stanowią też o sile polskiej armii, ponieważ już kilkudziesięciu związało swoją przyszłość z Wojskiem Polskim wstępując w szeregi 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz do innych służb mundurowych. Zajęcia miały również związek z aktywizacją młodego społeczeństwa do udziału w zapowiadanym przez Rząd szkoleniu obronnym.
Zajęcia ze strony uczelni koordynował nauczyciel akademicki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego płk rez. Sławomir Gąsior, opiekun Studenckiego Koła Strzeleckiego.