Łóżka zostały zredukowane na oddziałach, na których nie były wykorzystywane w 100%. Na chirurgii dziecięcej wykorzystywano je tylko w 57% , więc zlikwidowano 9 łóżek. Ginekologia i położnictwo miała 94 łóżka z czego wykorzystywano 54%. Ilość łóżek zmniejszono do 74. Na oddziale kardiochirurgii zlikwidowano 5 łóżek.
- Na oddziale reumatologii zostawiamy 20 łóżek. Wbrew różnym opiniom ten oddział nie zostanie zlikwidowany. Zostaje co prawda jako pododdział, ale w osobnych pomieszczeniach, osobnym skrzydle - mówił Tomasz Skura, prezes zarządu szpitala.
W styczniu zredukowano również 10 stanowisk pracy. - Na oddziale położnictwa i ginekologii nastąpiła redukcja o 10 stanowisk. Jednak żadna z pielęgniarek nie dostała wypowiedzenia - tłumaczył prezes szpitala i dodał: Dodatkowo w związku z restrukturyzacją potrzebujemy mniej 8 etatów lekarskich. Nie będzie jednak zwolnień. Lekarze będą pracować w mniejszym wymiarze czasu.
W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu z 861 łóżek pozostało 797. A to nie koniec. Od 1 października planowane jest zmniejszenie o kolejne 37 łóżek, między innymi na neurologii i okulistyce.
- Szpital od lat miał zaniżony kontrakt z NFZ. Dzisiaj z pieniędzmi jakie otrzymujemy od Narodowego Funduszu Zdrowia nie jesteśmy w stanie utrzymać takiej ilości łóżek i personelu. Skończyły się czasy, że szpital będzie pracował za bóg zapłać - dodał na koniec Tomasz Skura.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>