Zadaniem uczestników jest wykonanie rysunku przedstawiającego dowolnie wybrany fragment Radomia. Ale nie jest to proste zadanie, aby praca wzięła udział w konkursie, musi być narysowana jedną ciągłą i nieprzerwaną kreską! Kreska może zakręcać, wić się i plątać na wszelkie możliwe sposoby, tworząc przy tym ciekawy wzór, na którym wciąż będzie można rozpoznać miejsce, które było inspiracją dla autora rysunku. Tematem prac nie muszą być radomskie zabytki. Powinno to być miejsce, które zdaniem uczestnika konkursu najlepiej obrazuje charakter miasta.
- Chcielibyśmy również za sprawą konkursu zachęcić do uczestnictwa w naszych zajęciach młodych zdolnych ludzi, którzy z różnych względów do tej pory się na to nie zdecydowali, jak również umożliwić uczestnictwo w nauce rysunku osobom, które nie mają na nią wystarczających środków. Temat konkursu będzie na tyle ogólny, aby pracę mogła wykonać każda pomysłowa osoba, nawet jeśli wcześniej nie miała ona styczności z rysunkiem. Jest to pierwszy konkurs jaki organizujemy, ale przewidujemy kolejne konkursy w przyszłości – mówi Katarzyna Kmiecik, właścicielka szkoły rysunku „Kreska”. - Zarówno inicjatorem, jak i fundatorem nagród w konkursie jest Szkoła Rysunku KRESKA z siedzibą w Radomiu, oferująca jako jedyna w naszym mieście w pełni profesjonalny Kurs Rysunku Architektonicznego skierowany do kandydatów na kierunki architektoniczne oraz hobbystów. Właśnie taki miesięczny kurs chcielibyśmy zaoferować jako nagrodę główną w konkursie - dodaje.
Pozostałymi nagrodami będą zestawy przyborów plastycznych (II miejsce - zestaw przyborów o wartości 100 zł, III miejsce - zestaw przyborów o wartości 50 zł). W konkursie może brać udział zarówno młodzież gimnazjalna, jak i ponadgimnazjalna, a także studenci do 24 lat.
Tytuł konkursu to „Radom jedną kreską”, a praca ma być wykonana dowolną nieścieralną techniką np.: cienkopisem, flamastrem czy markerem. Prace mogą mieć dowolny rozmiar, jednak nie mniejszy niż A4. Jak podkreślają organizatorzy, jury będzie oceniało kreatywność autora, rozpoznawalność miejsca, które autor chciał zobrazować, technikę wykonania, spostrzegawczość oraz samą kompozycję. Poza podstawowym warunkiem, jaki musi spełniać praca, czyli rysunek wykonany jedną kreską, praca nie może zawierać żadnych napisów, które podpowiadałyby jurorom zobrazowane miejsce.
Prace konkursowe należy zeskanować i nadesłać drogą mailową na adres kurskreska@gmail.com w tytule maila wpisując tytuł konkursu, bądź dostarczyć pracę/skan do siedziby Szkoły Rysunku KRESKA w godzinach jej pracy. Termin nadsyłania prac mija ostatniego dnia lutego 2013 roku. Oceny prac dokona jury składające się z kadry nauczycielskiej KRESKI. Laureatów konkursu poznamy już na początku marca tego roku.