Organizatorami konkurs "Mieszkam tu! - Mądre pomysły na mądre miasto" są PortalSamorzadowy.pl i Fundacja Napraw Sobie Miasto. Nominowano 29 projektów w tym dwa z Radomia: Są to "Kuźnia talentów: - warsztaty literacko-teatralne" i "Dobry dom" - miejsce troski o psychikę człowieka. Czy powtorzą sukces Astrobazy i Jerzykowych wież, zależy od głosowania internautów.
Kuźnia talentów
Projket zakłada organizację i prowadzenie w 2017 roku cyklu warsztatów literacko-teatralnych skierowanych do mieszkańców Radomia z każdej grupy wiekowej. Takie połączenie pozwoli na integrację międzypokoleniową uczestników. W ramach warsztatów można również organizować cotygodniowe występy uczestników ukazujące ich dokonania.
W projekcie realizowane będą:
warsztat teatralny dla dzieci oraz ich rodziców pn. "Teatr Familijny" organizowany w soboty lub niedziele w dwóch cyklach: wiosennym (od marca do czerwca) i jesiennym (od września do grudnia), prowadzony przez aktorów Teatru Lalki i Aktora ?Kubuś? w Kielcach;
- warsztat teatralny dla młodzieży pn. "Teatr Licealny", prowadzony przez zawodowego aktora;
- warsztat teatralny dla dorosłych pn. "Teatr Dla Dorosłych", prowadzony przez instruktora/reżysera;
- warsztaty literackie z podziałem na prozę, poezję, reportaż, scenopisarstwo, organizowane w cyklach sześciu spotkań w obrębie każdego warsztatu, w grupach 10-15-osobowych, prowadzone przez radomskich mistrzów słowa.
Koszt realizacji zadania to 100 tys. zł.
"Dobry dom"
Projket polegał na stworzeniu miejsca, w którym osoby z różnymi problemami emocjonalnymi i psychicznymi mogły zostać otoczone profesjonalną pomocą psychoterapeutyczną. "Dobry dom" to miejsce związane z leczeniem różnych trudnych przeżyć, z którymi ludzie nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie.
Pod opiekę trafiały tu osoby, które doświadczyły depresji, lęków, fobii, nerwic, zaburzenia odżywiania, żałoby, trudności wychowawczych i w relacjach z bliskimi, kryzysów w związkach oraz zaburzeń psychicznych.
Dzięki realizacji projektu "Dobry dom" było możliwe poprowadzenie na przestrzeni 11 miesięcy takiego procesu leczenia, podczas którego osoby dotychczas cierpiące mogły poczuć się lepiej i zdrowiej, mogły odzyskać zdolność do przeżywania radości życia i radzenia sobie z trudami codzienności.
Z pomocy psychoterapeutycznej w okresie realizacji projektu skorzystało 112 osób (68 kobiet, 26 mężczyzn, 18 dzieci), natomiast z pomocy punktu I kontaktu 165 osób (127 kobiet, 38 mężczyzn).
Koszt realizacji zadania to 100 tys. zł.
Głosowanie
Głosować można TUTAJ. W konkursie można oddać głos "za" lub "przeciw" każdemu z projektów. Głosowanie zakończy się 28 kwietnia o godz. 16. Dwa najlepiej ocenione projekty otrzymają specjalną nagrodę od czytelników Portalsamorzadowy.pl.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>