Środa 27 listopada
Waleriana, Wirgiliusza, Ody
RADOM aktualna pogoda

Kodeks radnego, podniesienie rangi Radomia - program wyborczy RSO i KNP

K.S. 2014-10-28 12:30:00

Radomski Samorząd Obywatelski wraz z popieranym przez siebie kandydatem na prezydenta, Robertem Dębickim, przedstawili wspólny dla RSO i Nowej Prawicy program wyborczy. Znalazły się w nim m.in. lotnisko cargo dla PL Radom, budowa parkingów czy podniesienie rangi Radomia.

Lotnisko cargo, budowa parkingów

Jak zauważył Jarosław Kowalik, szef RSO, wiele pomysłów, które niegdyś podnosił RSO, znalazło się w programach wyborczych innych partii.

- Marzena Wróbel, kandydatka na prezydenta Radomia popierana przez Radomian Razem, mówi o lotnisku cargo dla portu w Radomiu. My o tym już mówiliśmy. Port cywilny sam się nie utrzyma. Centrum Logistyczne na Brzustówce jest szansną dla radomskiego lotniska. Jerzy Zawodnik, radny z Platformy Obywatelskiej, mówił ostatnio o budowie parkingów i ograniczeniu strefy płatnego parkowania w centrum. My też o tym mówiliśmy. Centrum Radomia wymiera. Trzeba to zmienić - mówi Jarosław Kowalik.

Wydłużmy czas trwania Air Show do tygodnia

Robert Dębicki, bezpartyjny kandydat na prezydenta Radomia popierany przez KNP i RSO, zaproponował, by Radom wesprzeć działaniami marketingowymi na zewnątrz - wtedy wizerunek miasta y się zmienił.

- Miasto wydało 2,5 mln zł na marketing wewnętrzny. Uważam, że te pieniądze powinny być wykorzystane na zewnątrz. Wybrałbym kilku ambasadorów Marki Radom, którzy promowaliby miasto w świecie, zorganizowałbym ogólnopolski festiwal muzyki dawnej imienia Mikołaja z Radomia, a pokazy lotnicze Air Show wydłużyłbym do tygodnia. Dwa dni to za mało. Przez tydzień przyjezdni mogliby zwiedzać Radom. Można by zorganizować campingi, noclegi, różne atrakcje, np. koncerty, a dwa ostatnie dni pokazów byłby zwieńczeniem tygodniowego pikniku. Warto też wrócić do tradycji tanecznych Radomia i zorganizować tygodniowy festiwal tańca - proponuje Robert Dębicki.

Odpartyjnijmy Urząd Miejski

Kandydat na prezydenta Radomia popierany przez RSO i KNP chce, by urzędnicy byli urzędnikami, a nie osobami związanymi jakkolwiek z partiami politycznymi, by pracowali na rzecz radomian.

- Nie wyobrażam sobie, by urzędnik wpłacał pieniądze na partię polityczną w ramach podziękowania za posadę. Wiem, że to trudne do zrealizowania, ale chciałbym przypomnieć zasady moralności i wprowadzić je w radomskich urzędach - mówi Robert Dębicki.

Jarosław Kowalik przypomniał, że niektórzy radni pracują w spółkach miejskich, np. Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej, pracuje w Radkomie, radny Jakub Kowalski w Wodociągach Miejskich, radny Jerzy Pacholec wykonuje usługi dla spółek miejskich, radny Kazimierz Staszewski pracuje w MPK. - RSO się temu sprzeciwia - dodaje Jarosław Kowalik.

Kodeks radnego

- Proponujemy obniżenie diet radnych. Wtedy zaoszczędzilibyśmy ok. 2 mln zł. Chodzi nam o to, by dieta nie była głównym źródłem utrzymania radnego. Kiedyś ta funkcja była wykonywania społecznie. Skoro jest ustawa, która mówi o wynagrodzeniu radnego za jego pracę w Radzie Miejskiej, to niech ono będzie uczciwe - proponuje szef RSO.

W programie RSO znalazły się również: przejrzystość przetargów w spółkach miejskich, zmniejszenie ilości członków rad nadzorczych, przysposobienie obronne w gimnazjach, więcej pieniędzy na szkolnictwo zawodowe.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy?  POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych