"Na mądrych decyzjach politycznych zyskują kobiety - stabilność zatrudnienia z urlopem i opieką zdrowotną, żłobki i przedszkola, sprawiedliwy system emerytalny. A także prawo świadomego decydowania o macierzyństwie, czy rozpoznanie wartości pracy opiekuńczej wykonywanej w domu. Bez tych rozwiązań, z powodzeniem stosowanych w wielu krajach, kobiety nadal będą pozbawione możliwości włączania się w aktywności polityczne, artystyczne czy naukowe.
Mimo rosnącej świadomości sytuacja nie zmienia się od lat, co widać na przykładzie nazw ulic w Radomiu. Tych z patronkami-kobietami jest ponad 12-krotnie mniej niż ulic nazywanych nazwiskami mężczyzn. Reprezentacja kobiet w polityce, mediach czy nauce jest zdecydowanie mniejsza niż wynikałoby to ze struktury społeczeństwa. Podczas gdy statystycznie kobiet jest więcej – w podregionie radomskim na 100 mężczyzn przypadają 104 kobiety, a w samym Radomiu 110.
Razem nie zgadza się na dyskryminację ze względu na płeć. Walczymy z nią poprzez wspieranie feminizmu, równouprawnienia i emancypację.
Razem Radom"
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>