Czwartek 28 listopada
Zdzisława, Lesława, Go¶cierada
RADOM aktualna pogoda

Kliencie, WEŹ PARAGON!

Mieczysław Kaca 2013-02-02 15:51:00

Ruszyła kolejna odsłona akcji „WEŹ PARAGON” przygotowanej przez Ministerstwo Finansów i prowadzona we współpracy m.in. z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów -  informuje nas Aneta Kargulewicz, odpowiedzialna za politykę informacyjną w Drugim Urzędzie Skarbowym w Radomiu,

Od 14 stycznia do 24 lutego 2013r. w całej Polsce - po raz kolejny - pracownicy urzędów skarbowych i urzędów kontroli skarbowej podejmą działania mające na celu przypominanie sprzedawcom o obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Ponadto  informują klientów o korzyściach wynikających z posiadania paragonu.

Tak jak to miało miejsce w poprzednich latach, założeniem akcji jest sprawdzenie wywiązywania się przez podatników z obowiązków dotyczących ewidencjonowania sprzedaży na kasach rejestrujących i wydawania paragonów, a także działania o charakterze prewencyjnym, informacyjnym i edukacyjnym.

Akcja „Weź Paragon" ma zachęcić kupujących do odbioru dowodu zakupu. To właśnie paragon jest dowodem dokonania transakcji i może okazać się niezbędny np. przy składaniu reklamacji lub zwrocie towaru. Dzięki niemu nie tylko łatwiej jest dochodzić swoich praw w przypadku reklamacji wadliwego towaru czy usługi. Paragon to także dowód przestrzegania zasad uczciwej konkurencji.

Biorąc paragon:

1. ułatwiasz sobie złożenie reklamacji, możesz łatwiej dochodzić swoich praw w przypadku sporu z przedsiębiorcą, np. złożenia reklamacji.

2. masz możliwość porównywania cen, możesz łatwiej dokonać porównania stosowanych cen z cenami innych sprzedawców.

3. wspierasz uczciwą konkurencję, masz pewność, że sprzedawca stosuje zasady uczciwej konkurencji. Wpierasz przedsiębiorców/sprzedawców, którzy uczciwie funkcjonują na rynku. Wiesz dokładnie za co i ile płacisz.

4. masz pewność, że nie zostałeś oszukany,

5. zmniejszasz szarą strefę,

6. dokładasz starań, żeby zapłacony przez nas podatek trafił do budżetu państwa.
 
Przy okazji przypomnienie, że od 2013 roku zmniejszył się limit obrotów, powyżej którego trzeba prowadzić kasę rejestrującą!

Podatnicy kontynuujący jak i rozpoczynający sprzedaż towarów i usług na rzecz osób fizycznych obowiązani są prowadzić ewidencje obrotu przy zastosowaniu kas fiskalnych, gdy ich obroty przekroczą 20 000 zł.

Podatnicy korzystający do tej pory ze zwolnienia, którzy stracą do niego prawo będą musieli rozpocząć ewidencjonowanie obrotów za pomocą kasy rejestrującej od 01 marca 2013r. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych