Krystyna Suszyńska startuje w wyborach na prezydenta miasta Radomia z ramienia Stowarzyszenia wolny Radom i reprezentuje wszystkie środowiska wchodzące w skład komitetu wyborczego stowarzyszenia.
- Z mojej wiedzy wynika, że jest możliwość wykonywania z naszego lotniska lotów pasażerskich, realizowania przewozów towarowych tzw. cargo i jest trzecia możliwość, o której bardzo rzadko się wspomina, zainicjowania punktu serwisowego dla światowych firm lotniczych - czytamy w komunikacje przesłanym do redakcji radom24.pl przez Krystynę Suszyńską.
Jak informuje Port Lotniczy „Radom” loty pasażerskie na radomskim lotnisku odbywają się od przełomu maja i czerwca tego roku. Od tamtej pory PL „Radom” przyjął 600 samolotów cywilnych. Co się tyczy świadczenia usług załadunku, wyładunku i magazynowania towarów, większość lotnisk stara się poszerzać swoją działalność o tę właśnie opcję. Obecnie np. lotnisko w Rzeszowie stara się wprowadzić właśnie usługę cargo.
Przypomnijmy, że pod koniec lutego br. Tomasz Siwak, prezes Portu Lotniczego Radom, zapowiedział podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej poświęconej radomskiemu lotnisku, że chce, by obok jednostki pasażerskiej funkcjonowało też lotnisko cargo. Zatem poszerzenie usług lotniska jest w planach.
Na początku października Port Lotniczy Radom opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że „spółka posiada ważną umowę o strategicznej współpracy z 4You Airlines, podpisaną przez obie strony”. Przewoźnik nie przedstawił jeszcze „swojego potencjału” dlatego póki, co jest bacznie przez PL „Radom” obserwowany. Równolegle radomskie lotnisko prowadzi negocjacje z innymi przewoźnikami, którzy chcieliby uruchomić regularne połączenia z europejskimi miastami. Dodajmy, że aby na radomskim lotnisku odbywały się regularne połączenia, najpierw do użytku musi zostać oddana radiolatarnia. A to nastąpi dopiero w grudniu. Drugim niezbędnym elementem do uruchomienia takich połączeń jest znajomość przez przewoźnika siatki połączeń lotniczych, a ta zostanie ogłoszona dopiero na wiosnę 2015 roku.
Jak uważa Krystyna Suszyńska utworzenie w PL „Radom” wschodnioeuropejskiego lotniczego centrum serwisowego „nie jest wcale wybujałą fantastyką”. - Dysponujemy dużym potencjałem technicznym, popartym tradycją lotniczą, wiemy ile wykształconej i doświadczonej kadry ląduje w Radomiu po obyciu służby wojskowej. Dobrze zaprojektowany schemat boksów ze standardowym wyposażeniem stanowić może kuszącą ofertę dla firm, które widzą Berlin, jako koniec cywilizowanego świata. Chciałabym uświadomić, że serwisowanie odbywa się według rygorystycznych procedur, wyspecjalizowanym ale niezbyt rozbudowanym sprzętem i nie wymaga obiektów porównywalnych z produkcyjnymi dla branży lotniczej – pisze dalej kandydatka, i dodaje, że „dobrą analogią do lotniczego centrum serwisowego jest mobilny serwis samochodów Formuły 1”.
Suszyńska jest zdania, że „nikt do tej pory nawet nie próbował analizować tych pomysłów”, bo „dobrze wiemy, że Spółka Port Lotniczy nie działa w warunkach rynkowych”. W jej opinii PL „Radom” działa w warunkach koleżeńskich - „czy się stoi czy się leży, 20 tys. się należy”. Dodatkowo proponuje radomianom, by ci oprzytomnieli już dziś, ponieważ 70 mln, które miasto przeznaczy na emisje akcji spółki, jest „skandaliczną próbą zabezpieczenia wypłat dla ''swoich''”.
Krystyna Suszyńska jest rodowitą radomianką, która utożsamia się ze środowiskami centrolewicowymi, przewodnicząca regionu radomskiego Partii Demokratycznej – demokraci.pl, absolwentka Wydziału Ekonomicznego Politechniki Świętokrzyskiej o specjalizacji organizacja i zarządzanie; prowadzi własną firmę związaną z budownictwem.
Od lat działa politycznie i społecznie za co otrzymała z rąk ministra edukacji narodowej Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Oświaty”. Została również nominowana do przyznawanej przez Fundację Partners nagrody za udział kobiet w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego. Działa w unijnym Forum Kobiet na rzecz rozwiązywania problemu bezrobocia wśród kobiet oraz równego statusu kobiet i mężczyzn.