Agresja i przemoc wśród dzieci i młodzieży to zjawiska, które mają miejsce od dawna. Niepokoi jednak fakt, że występują one coraz częściej. Przed szkołą stoi zatem ważne zadanie - prowadzenie takich działań profilaktycznych, aby negatywne zachowania redukować bądź do nich nie dopuszczać. Właśnie informacjom na temat przyczyn, form oraz skutków agresji i przemocy oraz porad, jak można im skutecznie przeciwdziałać poświęcona była konferencja, jaka odbyła się 5 listopada w Zespole Szkół Muzycznych.
Wzięli w niej udział dyrektorzy, pedagodzy i psycholodzy szkół podstawowych z terenu miasta Radomia, które swoją opieką obejmuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Radomiu - organizator przedsięwzięcia. Konferencję otworzył wiceprezydent Karol Semik.
W pierwszej wykładowej część konferencji wygłosił również wykład zatytułowany „Przemoc rówieśnicza – skala zjawiska w polskich szkołach” dr Jakub Kołodziejczyk- psycholog, doktor nauk humanistycznych, autor wielu książek i publikacji naukowych. Następnie głos zabrał w swoim wystąpieniu zatytułowanym „Co działa, co nie działa, a co szkodzi w przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej w szkole” prof. Jacek Pyżalski- wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor licznych publikacji z zakresu agresji elektronicznej, nowych mediów, promocji zdrowia i cyberprzemocy. Ponadto profesor Pyżalski jest trenerem w obszarze komunikowania się i trudnych zachowań oraz ekspertem w dziedzinie edukacji medialnej.
Część druga konferencji przeznaczona była na warsztaty prowadzone w dwóch grupach tematycznych: 1. Profilaktyka agresji rówieśniczej – co robić w nowej klasie? 2.Interwencja w sytuacji przemocy rówieśniczej – Metoda Wspólnej Sprawy. Konferencja została oceniona przez uczestników pozytywnie – jako twórcza i doskonaląca umiejętności wychowawcze.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>