- Zachęcamy gorąco do obejrzenia filmu. Liczymy, że wszyscy którzy zapoznają się z nim, wzbogacą swą wiedzę na temat dziejów Fabryki Broni, a przy okazji docenią wkład Radomia i radomian w wielopokoleniową pracę na rzecz budowy, rozwoju i bezpieczeństwa Rzeczypospolitej - powiedział prezes Fabryki Broni Adama Suliga.
Obraz został opatrzony komentarzem znanego radomskiego historyka Przemysława Bednarczyka, który wcielił się również w rolę narratora. Zdjęcia wykorzystane w produkcji pochodzą z zasobów Archiwum Państwowego w Radomiu, Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie. Zostały one ożywione poprzez animację i wprowadzenie elementów ruchu, dzięki czemu widz ma poczucie, iż ogląda film.
Autorami montażu są radomscy graficy Michał Grabowski i Marcin Kucewicz. Syntetyczna i krótka forma realizacji pozwoliła wybić na pierwszy plan wydarzenia z dziejów Fabryki Broni, które stały się kamieniami milowymi w jej historii i rozwoju. Dzięki temu obraz doskonale wpisuje się w oczekiwania i potrzeby widzów, sprawiając, iż prezentowane fakty zapadają w pamięci. W filmie pokazano wyroby Fabryki Broni, które zyskały miano legendarnych i przyniosły jej rozgłos, czyli m. in. pistolet VIS wz.35, karabinek Mauser wz.29 nazywany „Radomiakiem”, czy współczesny karabinek MSBS GROT.
Warto obejrzeć film, by nie tylko poznać ciekawą, momentami burzliwą historię Fabryki Broni, ale również poznać ludzi, którzy budowali jej znakomitą pozycję i markę.