Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły oraz goście – uczniowie klas VI radomskich szkół podstawowych wraz z opiekunami uczestniczyli w wiosennym festiwalu nauki. Mogli przekonać się, że nauka wcale nie musi być nudnym zajęciem.
W sześciu salach zajęcia i prezentacje prowadzili nauczyciele przedmiotu uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum.
Nauczyciel j. angielskiego Aleksandra Węglicka zapoznała uczestników z kulturą, położeniem, muzyką Irlandii, obchodami Dnia Świętego Patryka na świecie. Uczniowie mogli również nauczyć się kroków tradycyjnego tańca tego zielonego państwa.
Paweł Marzec – nauczyciel historii przedstawił prezentację multimedialną „Jak to na wojence było”, uatrakcyjnioną poprzez pokaz umundurowania, uzbrojenia i oporządzenia z czasów II wojny światowej także rycerstwa polskiego.
Michał Tomaszewski – nauczyciel geografii wprowadził we wszechświat prezentując Układ Słoneczny, katastrofy kosmiczne, a także film „Co by było, gdyby nastąpił koniec świata?” Quiz z nagrodami zachęcił uczniów do studiowania tego przedmiotu.
Nauczyciel informatyki Beata Opałka przeprowadziła z kolei warsztaty zachęcające uczniów do korzystania z tablicy interaktywnej. Można było poznać najciekawsze funkcje tablicy, poznać program do nauki języka hiszpańskiego, dowiedzieć się jak dokonać obróbki graficznej fotografii, a na deser uczniowie korzystając z tablicy bawili się ćwicząc swoja sprawność podczas gier dydaktycznych.
Natomiast psycholog szkoły, Aneta Skrzypczyk – Dobrasiewicz wprowadziła zebranych w arkana psychologii, prezentując różnorodne gry poprawiające pamięć oraz liczne zagadki logiczne. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum tłumaczyli kolegom i koleżankom czym jest pamięć, jak ją ćwiczyć i jak oszukuje nas mózg na przykładzie złudzeń optycznych.
Na zakończenie Marzena Wojciechowska z uczennicami klasy pierwszej liceum przedstawiła prezentację multimedialną z konkursami dotyczącymi problemu braku dostępu wody na świecie pt.” Kropla wody dla świata” w ramach realizacji II części projektu edukacyjnego Szkoły Humanitarnej, organizowanego przez PAH.
Podczas festiwalu można było zakupić ozdoby Wielkanocne wykonane przez uczniów Europejskiego Gimnazjum Językowego w Radomiu.