Forum jest corocznie organizowane przez spółkę miejską RADKOM. Na scenie zorganizowano konkursy proekologiczne, w których udział wzięli reprezentanci poszczególnych szkół. Było dużo śmiechu i słodkie nagrody.
Później, kiedy już zaczęła się oficjalna część imprezy zrobiło się naprawdę poważnie, aczkolwiek ze względu na nagrody bardzo miło. Członkowie Zarządu Spółki RADKOM ogłosili laureatów konkursu ”Szkoła Przyjazna Środowisku”. Celem tej trwającej od listopada 2016 r. do kwietnia 2017 r. rywalizacji, było przekonanie dzieci i młodzieży do realizacji w praktyce dnia codziennego zasad ochrony środowiska.
W konkursie udział wzięło 21 radomskich placówek oświatowych, które łącznie zebrały niemal 108 ton surowców wtórnych i odpadów, takich jak puszki aluminiowe, zużyte baterie, plastikowe nakrętki i makulatura.
8 zwycięskich szkół otrzymało od organizatora konkursu spółki RADKOM czeki symbolizujące uzyskanie nagród finansowych w kwotach od 8 do 1 tysiąca złotych.
Następnie wszystkie zgromadzone w Resursie dzieciaki zaproszono na słodki poczęstunek, po którym wzięły udział w kolorowym, niezwykle widowiskowym korowodzie. Przeszedł on głównymi ulicami miasta, a piękne, ekologiczne stroje dzieciaków wzbudzały niekłamany zachwyt wszystkich, którzy w tym dniu znaleźli się na radomskim deptaku.
Korowód tradycyjnie już prowadziła orkiestra wojskowa z radomskiego garnizonu, która
na zakończenie korowodu wykonała na muszlą koncertową w parku Kościuszki pokaz musztry paradnej.
Bezpośrednio po tym jak żegnana owacjami zgromadzonych orkiestra odmaszerowała, rozpoczął się przygotowany przez RADKOM we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu festyn „Radom Czyste Miasto”. Do udziału w nim zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy miasta, niezależnie od płci i wieku. Festyn oficjalnie otworzyli Prezydent miasta Radomia pan Radosław Witkowski oraz Prezesi Zarządu Spółki RADKOM panowie Waldemar Kordziński i Zbigniew Banaszkiewicz.
Atrakcji było co niemiara. Podczas kiedy najmłodsi oblegali clownów, dmuchany plac zabaw i stanowisko malowania twarzy, dorośli mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji medycznych i porad lekarskich.Stoiska firm i instytucji cieszyły się zainteresowaniem do samego wieczora. Wiele osób z zainteresowaniem uczestniczyło w odbywających się na scenie blokach artystycznych. Było w czym wybierać, ale największy zachwyt wzbudziły pokazy taneczne oraz mody odpadowej, przygotowany przez ZDZ.
Celem imprezy była nauka i kształtowanie właściwych postaw i zachowań prośrodowiskowych, dotyczących utrzymania czystości w otaczającym nas środowisku. Poprzez zabawę i konkurs zbiórki surowców wtórnych organizatorzy imprezy chcieli zachęcić radomian do większej dbałości o środowisko naturalne. Aspekt artystyczno-rozrywkowy był tylko pretekstem do organizacji festynu. Najważniejsza była bowiem edukacja ekologiczna, w ramach której w tzw. „gnieździe recyklingowym" zorganizowano wielką zbiórkę surowców wtórnych i odpadów.
Każdy mieszkaniec, który przyniósł na festyn określoną ilość aluminiowych puszek, opakowań szklanych, plastikowych butelek, zużytych baterii lub niepotrzebny sprzęt AGD lub RTV otrzymywał kupony, upoważniające do udziału w loterii fantowej. Walczono o: rowery oraz sprzęty AGD, dlatego emocje towarzyszące losowaniu były ogromne! Zainteresowanie
i zaangażowanie Radomian były ogromne, podobnie jak frekwencja. I o to właśnie chodziło organizatorom imprezy – by poprzez zabawę edukować i wykształcać prawidłowe postawy i nawyki prośrodowiskowe. Wszystkim tym, którzy zadali sobie trud przyniesienia ze sobą ze swoich domów odpadów i surowców wtórnych – serdecznie dziękujemy i zapraszamy znów za rok!