Prace nad zgłaszaniem uwag zostały zorganizowane w grupach. Lider każdej z nich przedstawiał zgłoszone postulaty. Część z nich pokrywała się z obserwacjami władz miasta i wydziałów merytorycznych.
Uczestnicy spotkania zgodnie postulowali potrzebę wyłączenia odrębnej puli dla projektów dotyczących szkół, którym o wiele łatwiej jest zdobyć w głosowaniu przewagę nad innymi projektami z danego obszaru.
Odrębną kwestią jest jednak fakt, że projekty Budżetu Obywatelskiego muszą być realizowane na gruntach należących do gminy. Bywa zaś, że na danym obszarze taki warunek spełniają tylko placówki edukacyjne, na co zwrócił uwagę dyrektor kancelarii Prezydenta - Mateusz Tyczyński, podkreślając jednocześnie, że szkoły, oprócz funkcji edukacyjnych, pełnią także istotną rolę społeczną i kulturotwórczą.
Spotkanie pokazało także potrzebę przemyślenia i udoskonalenia kwestii dotyczących promocji Budżetu Obywatelskiego, a także takich spraw organizacyjno-formalnych, jak np. stały kontakt z wnioskodawcami przy realizacji projektu, sprawne szacowania kosztów poszczególnych projektów, harmonogram prac nad Budżetem Obywatelskim, procedury odwoławcze, a także wygląd karty do głosowania, organizacja stacjonarnych punktów do głosowania oraz stref wolnych od agitacji.
- Poznaliśmy opinię mieszkańców, otrzymaliśmy cenne uwagi i sugestie. Część z nich pokrywa się z obserwacjami władz miasta. Będziemy pracować merytorycznie nad tymi tematami. O wynikach prac poinformujemy jeszcze w tym roku – mówi Emil Jaskulski z Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>