Do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego radomianie zgłosili ponad 350 propozycji. Najpierw zajęły się nimi merytoryczne wydziału Urzędu Miejskiego oraz miejskie jednostki. Później trafiły pod obrady zespołu opiniującego, który oceniał poszczególne projekty przede wszystkim pod kątem możliwości ich realizacji. Sprawdzano m.in. czy ich wartość nie przekracza górnej granicy określonej w zarządzeniu prezydenta oraz czy tereny, na których miałyby być realizowane poszczególne przedsięwzięcia mają uregulowany stan prawny. Prawie 200 spośród ponad 350 zgłoszonych wniosków zostało zaopiniowanych pozytywnie. Kilka z nich wybronili sami wnioskodawcy na spotkaniu odwoławczym.
- Mieszkańcy Radomia coraz chętniej zgłaszają wnioski do Budżetu Obywatelskiego i są one coraz lepiej przygotowane. Tam gdzie były wątpliwości szukaliśmy takich rozwiązań, by propozycje radomian mogły trafić na kartę do głosowania. Jest też grupa projektów, które wprawdzie nie spełniają kryteriów formalnych, ale są na tyle wartościowe, że będą realizowane z innych źródeł - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.
Pełna lista projektów, które trafią pod głosowanie zostanie opublikowana do 5 maja. Niektóre wnioski dotyczące tych samych spraw będą łączone. Głosowanie odbędzie się w dniach od 15 maja do 14 czerwca. Do podziału, podobnie jak w tym roku, będzie kwota 4 milionów 800 tysięcy złotych.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>