Przybyła na miejsce ok. godz. 9:30 straż pożarna stwierdziła przekroczony poziom tlenku węgla. Pogotowie ratunkowe zabrało dziecko do szpitala. Mamy nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze.
Tlenek węgla to największy „cichy zabójca”, jest bezbarwny, bezwonny, silnie toksyczny i całkowicie niewyczuwalny przez ludzi. Każdego roku w okresie jesienno–zimowym, z powodu zatrucia tlenkiem węgla ginie kilkadziesiąt, a poszkodowanych zostaje kilkaset osób.
Objawy zatrucia to: ból i zawroty głowy, duszność, trudności z oddychaniem, senność, nudności. W takiej sytuacji należy natychmiast zapewnić dopływ świeżego powietrza, jak najszybciej wynieść poszkodowaną osobę z pomieszczenia i rozluźnić jej ubranie, wezwać służby ratownicze - pogotowie ratunkowe, straż pożarną, ewentualnie pogotowie gazowe. Jeśli po wyniesieniu na świeże powietrze zaczadzona osoba nie oddycha, należy wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca.
Straż Pożarna apeluje, aby pamiętać o przeglądach urządzeń grzewczych oraz przewodów kominowych. Warto wyposażyć się w czujkę tlenku węgla. Urządzenia te przeznaczone są do wykrywania i sygnalizowania pierwszych oznak wystąpienia niebezpiecznego stężenia czadu. Czujki te skutecznie mogą zaalarmować lokatorów mieszkania, zwłaszcza w porze nocnej, kiedy wszyscy śpią.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>