Są to kwoty proporcjonalne do liczby mieszkańców miasta i powiatu. – Podpisując to porozumienie otwieramy nowy rozdział w naszej współpracy. W poprzednich latach dochodziło do sporów, które kończyły się na sali sądowej. W marcu zeszłego roku Naczelny Sąd Administracyjny przyznał rację starostwu - przypomniał prezydent Radosław Witkowski.
- Za nami trudne negocjacje, ale zakończone konsensusem. Mam nadzieję, że w kolejnych latach podobne porozumienia także będziemy osiągać w toku dyskusji, a nie w sądach i trud współfinansowania Powiatowego Urzędu Pracy będziemy dzielić sprawiedliwie. W ten sposób będziemy mogli właściwie wykorzystać wszystkie narzędzia, które pobudzą radomski rynek pracy – dodał. Starosta radomski Mirosław Ślifirczyk także nie krył zadowolenia z podpisanego porozumienia.
– Wcześniej nie było merytorycznej dyskusji, dlatego musieliśmy iść do sądu. Teraz mamy dobrą współpracę, która jest konieczna, by zarówno miasto jak i powiat mogły się dobrze rozwijać – ocenił starosta. Przypomniał, że finansowanie Powiatowego Urzędu Pracy to nie jedyny element łączący oba samorządy. Współpraca miasta i powiatu dotyczy również m.in. strategii Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego, czy Regionalnego Instrumentu Terytorialnego.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>