Zespół audytorów z SGS-u w ramach audytu okresowego od 16 do 18 marca sprawdzał zgodność prowadzonej przez leśników gospodarki leśnej z zasadami i kryteriami certyfikacji FSC. Tym razem jako próbę audytorzy wybrali oprócz biura RDLP w Radomiu nadleśnictwa Kozienice i Grójec.
Audytorzy Paweł Wiktorowicz, Paweł Oleszkiewicz i dr inż. Andrzej Kamocki rozmawiali z pracownikami, przeglądali dokumentacje w biurze RDLP i nadleśnictwach. Prowadzili też rozmowy z przedstawicielami stron trzecich, w tym pracownikami zakładów usług leśnych.
Podobnie jak podczas poprzednich audytów szczególnie przyglądano się przestrzeganiu zasad BHP przy wykonywaniu prac związanych z pozyskaniem drewna, a także zagospodarowaniu drzewostanów wodochronnych i działaniom na rzecz zachowania elementów cennych przyrodniczo, w tym identyfikacji lasów o szczególnych walorach przyrodniczych - tzw. HCVF. Audytorzy byli zainteresowani również realizacją zapisów zadań ochronnych odnoszących się do obszarów Natura 2000, strategiczną oceną oddziaływania na środowisko planu urządzenia lasu oraz działaniami na rzecz bioróżnorodności.
Na spotkaniu zamykającym w biurze Nadleśnictwa Grójec audytor wiodący Paweł Wiktorowicz zarekomendował utrzymanie certyfikatu. Oznacza to, że prowadzona przez leśników zrównoważona gospodarka zapewnia trwałość i ochronę lasów.
Posiadanie przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu certyfikatu FSC (Forest Stewardship Council) Dobrej Gospodarki Leśnej i Kontroli Pochodzenia Produktu jest gwarancją prowadzenia odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Obecny certyfikat FSC® jest ważny do 1 maja 2023 r.