Pomysł skierowany został do 20 osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, zamieszkujących powiat radomski, białobrzeski i zwoleński. Wszyscy uczestnicy zadania są mieszkańcami gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Opiera się na 4 głównych działaniach.
Po pierwsze na umożliwieniu osobom z niepełnosprawnością intelektualną zdobywania kompetencji niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania poprzez grupowe warsztaty kulinarne, grupowe zajęcia z dietetykiem, grupowe warsztaty w pralni, zajęcia grupowe i indywidualne mające na celu przełamywanie barier samodzielnego poruszania się komunikacją miejską.
Po drugie usprawnia i wspiera funkcjonowania osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach poprzez grupowe warsztaty artystyczne czy spotkania w kawiarni poetyckiej.
Po trzecie rozwija umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną poprzez Zajęcia grupowe z Treningu umiejętności społecznych i zajęcia indywidualne usprawniające komunikowanie się takie jak Glottodydaktyka. Logopedia, PJM.
Na koniec projekt wspiera osoby z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziny poprzez prowadzenie środowiskowych grup wsparcia.