Nagrodę specjalną ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS - w wysokości 2.000 złotych - otrzymała Katarzyna Warzecha za film „We Have One Heart". Z kolei wyróżnienie Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, za najlepszy film o tematyce społecznej, trafiło w ręce Grzegorza Paprzyckiego za film "Mój kraj taki piękny". Swoją nagrodę przyznała także publiczność. Otrzymał ją Krzysztof Chodorowski za film "Masza". W Konkursie Filmów Odrzutowych Hyde Park, wygrał natomiast film Michała Zareckiego „Kromka chleba".
- Od paru lat staramy się przekonywać, że Radom to dobre miejsce na start do wielkiej kariery. Dzięki współpracy z organizatorami Kameralnego Lata i zaangażowaniu wspaniałych postaci polskiego filmu, możemy pokazać, że nasze miasto jest dobrym miejscem na start również w karierze filmowca. Deklaruję, że to nie ostatni festiwal, w który jako miasto jesteśmy zaangażowani - mówił podczas gali wiceprezydent Mateusz Tyczyński.
Ogólnopolskie Spotkania Filmowe trwały prawie tydzień. W tym czasie, oprócz konkursów filmowych, odbywało się wiele szkoleń, wykładów i zajęć warsztatowych z udziałem doświadczonych twórców filmowych. Były też plenerowe projekcje w ramach cyklu "Niebo nad Radomiem".
Głównym organizatorem "Kameralnego Lata" od lat jest Stowarzyszenie FILMFORUM. Wydarzenie jest jedynym festiwalem filmowym w Polsce organizowanym w ścisłej współpracy z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest "Łaźnia" - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Festiwal współfinansowało Miasto Radom i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami organizacyjnymi festiwalu byli: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.