Senat 27 lutego pozytywnie zaopiniował wniosek rektora Mirosława Lufta o restrukturyzację Wydziału Nauczycielskiego oraz Instytutu Filologiczno-Pedagogicznego i Instytutu Zdrowia. Z pierwszego przeniesiono wychowanie fizyczne do nowoutworzonego Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej. Znalazły się na nim również fizjoterapia i pielęgniarstwo. - Mamy uprawnienia do otworzenia kierunku ratownictwo medyczne, ale póki co jest on w uśpieniu – wyjaśnia prof. Łukasik.
Pedagogikę, filologię polską, angielską i germańską przeniesiono z kolei do nowego Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego.
Instytut Informatyczno-Techniczny z zakładami Edukacji Techniczno-Informatycznej, Fizyki Technicznej, Informatyki oraz Katedrę Matematyki z Laboratorium Komputerowym znalazł się w Wydziale Informatyki i Matematyki. - Studenci są bardzo zadowoleni z tych przemian, zwłaszcza z tej ostatniej. Dzięki temu studenci kierunku matematyka otrzymają dyplom z wydziału matematycznego – wyjaśnia prof. Zbigniew Łukasik.
Dzięki przeniesieniu poszczególnych jednostek do nowoutworzonych wydziałów władze Politechniki Radomskiej wystąpiły o zezwolenie na prowadzenie studiów II stopnia na kierunku filologia angielska, oraz w-f.
Wszystkie te zmiany mają związek ze strategią uczelni na lata 2010-2015 oraz próbą przekształcenia Politechniki w Uniwersytet Humanistyczno-Technologiczny. Rektor Mirosław Luft ma nadzieję, że ustawa sejmowa zostanie podjęta jeszcze w tym roku kalendarzowym. - My wszystkich formalności dopełniliśmy – zapewnia.
Ilu studentów obecnie liczy Politechnika? - Aż 2100 osób mamy na Wydziale Transportu i Elektrotechniki, tyle samo na Wydziale Ekonomicznym. Wydział Filologiczno-Pedagogiczny liczy 1000 studentów, Mechaniczny - 800, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej - 700, Wydział Materiałoznawstwa Technologii i Wzornictwa - 450, Informatyki i Matematyki - 400, a na Wydziale Sztuki 270 - wyliczał Mirosław Luft.