Ekspertyza dotyczy jedynie zawalonej części kamienicy. Rzeczoznawca, który ocenił stan techniczny budynku uznał, że nie nadaje się on do użytkowania, ale powinien zostać odbudowany.
- Rzeczoznawca wziął pod uwagę status budynku, że jest to budynek zabytkowy, wpisany do ewidencji zabytków i stanowi walor estetyczny, a także zabytkowy tej części miasta - zaznaczył Daniel Wilk, dyrektor Pionu Zarządzania Zasobem Obcym RTBS Administrator.
Teraz co do sposobu odbudowy wypowiedzieć ma się konserwator zabytków i nadzór budowlany. Tymczasem rodziny mieszkające w drugiej części kamienicy (od podwórza) - nadal przebywają w bursie szkolnej. Miejski Zarząd Lokalami szuka dla nich nowych mieszkań, bo nie wiadomo czy i kiedy będą mogli wrócić do kamienicy.
- W tej chwili osoby te kompletują dokumenty, mają je złożyć do MZL-u, i MZL będzie składał propozycje mieszkań dla tych pozostałych osób - dodała Katarzyna Piechota-Kaim z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Do zawalenia się kamienicy doszło w połowie lutego. Runęła fasada nad klatką schodową. Okoliczności zdarzenia bada prokuratura. Śledczy sprawdzają czy katastrofę mogły spowodować prowadzone w budynku prace wodno-kanalizacyjne.