W projekcie bierze udział około 3.5 mln uczniów i nauczycieli ze 152 krajów. Podczas wydarzenia uczniowie "Elektronika" z klas 1I1, 1P1, 2P1, 3I1, 4P2, zaprezentują swoje działania na rzecz klimatu.
Wyróżnione kraje: Kenia, Ukraina, Arabia Saudyjska, Tanzania, Polska, Kongo, Sri Lanka, Macedonia, Katar, Taiwan, Rumunia, Wielka Brytania, USA, Japonia, Bahrajn.
Podczas wydarzenia uczniowie i nauczyciele będą zadawali pytania prelegentom oraz prezentowali potencjalne rozwiązania w zakresie zmian klimatycznych. Gościem specjalnym będzie Tony Hawk, znany amerykański skater, który jako pierwszy na świecie wykonał obrót o 900 stopni. W wydarzeniu wezmą udział znane osoby, takie jak książę William z Wielkiej Brytanii, księżniczka Maria Esmeralda z Belgii, Jane Goodall, brytyjska badaczka w dziedzinie antropologii i etologii.
To już 4 edycja projektu klimatycznego realizowanego w Zespole Szkół Elektronicznych przez nauczycielki języka angielskiego. Podczas 6-tygodniowego projektu uczniowie wykonują szereg zadań, takich jak: sadzenie drzewek na terenie szkoły, udział w wykładach, spotkania z rówieśnikami z innych krajów, stworzenie prototypu wynalazku, zorganizowanie EKO wydarzenia angażujących całą społeczność szkolną oraz wiele innych. W tej edycji projektu uczniowie współpracowali z uczniami z Izraela, Indii, Portugalii, Turcji oraz Brazylii.
Projekt jest wspierany przez J.Ś. Dalajlamę, dr Jane Goodall, światowych przywódców i Ministerstwa Edukacji w 16 krajach. W ciągu ostatnich lat projekt był prezentowany w mediach w 45 krajach, w tym w National Geographic, BBC i CNN.
8 listopada w Elektroniku odbędzie się EKO DZIEŃ, podczas którego uczestnicy projektu zaprezentują stoiska ekologiczne.
Koordynator projektu - Magdalena Dygała, nauczycielki języka angielskiego - Barbara Kostkiewicz, Iwona Tataryn-Jagielska.