Pierwszy dzień szkoleniowy odbył się w Laboratorium Kryminalistycznym KWP zs. w Radomiu. Policjanci mieli możliwość teoretycznego zapoznania się z najnowszymi trendami w walce z terroryzmem. Wśród wykładowców znaleźli się eksperci Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Collegium Civitas Centrum Badań nad Terroryzmem, Laboratorium Kryminalistyczne KSP w Warszawie oraz uczelni wyższych. Prelegenci, w tym była Minister Sprawiedliwości – Barbara Piwnik, poruszali zagadnienia związane z działaniem techników kryminalistyki na miejscu zdarzeń.
W drugim dniu szkoleniowym, który odbył się na terenie Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, uczestnikami ćwiczeń byli eksperci pirotechnicy CBŚ KGP, KSP, funkcjonariusze pododdziałów AT z Radomia i Kielc oraz technicy kryminalistyki z Mazowsza. Obserwatorami ćwiczeń natomiast były osoby na co dzień zajmujące się problematyką terroryzmu.
Ćwiczenia zakładały napad nieznanych osób na grupę wartowników pilnujących lotniska. Napastnicy po podłożeniu ładunku wybuchowego i jego detonacji próbują uciec z lotniska samolotem wojskowym. Na miejsce incydentu skierowano funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej oraz pododdziałów AT z Radomia i Kielc oraz policyjnych negocjatorów. Po fiasku negocjacji terroryści próbują uciec z terenu lotniska uprowadzając zakładników. Po zorganizowaniu zasadzki, w której do desantu antyterrorystów użyto policyjnego śmigłowca ucieczka napastników kończy się ich pojmaniem i odbiciem przetrzymywanych zakładników.
Dwudniowe wykłady i ćwiczenia zostały zorganizowane przez Wydział Kryminalny, Sztab Policji KWP zs. w Radomiu 42 Bazę Lotnictwa Szkolnego w Radomiu przy wsparciu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Collegium Civitas Centrum Badań nad Terroryzmem oraz Prezydenta Miasta Radomia, który objął dwudniowe ćwiczenia honorowym patronatem.