Program edukacyjny "Zagrzewamy do nauki" przeznaczony jest dla uczniów technicznych szkół średnich oraz studentów kierunków związanych z energetyką na terenie Warszawy i Radomia.
Organizatorami "Zagrzewamy do nauki" są: Vattenfall Heat Poland S.A., Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami oraz Business for Society. Program przeznaczony jest dla uczniów dwóch partnerskich szkół średnich Vattenfall Heat Poland S.A.: Zespołu Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie i Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu oraz dwóch uczelni technicznych: Politechniki Warszawskiej i Politechniki Radomskiej. Adresowany jest również do gimnazjalistów, którzy chcą kontynuować naukę w technikum.
Zespół Szkół Technicznych w Radomiu współpracuje z Vattenfall od 2008 r. Firma doposaża szkołę w pomoce dydaktyczne, dzięki którym powstała m.in. pracownia energetyczna z nowoczesnymi środkami multimedialnymi wspomagającymi proces dydaktyczny, wymieniono komputery w jednej z pracowni informatycznej, zakupiono zestawy ćwiczeń niezbędnych do realizacji specjalizacji energetycznej). Vattenfall uczestniczy jako sponsor w Konferencji nt. "Odnawialnych Źródeł Energii" i funduje nagrody finalistom organizowanego w ramach tej Konferencji konkursu, przeznaczonego dla szkół gimnazjalnych i pomyślanego jako promocja szkoły na tym poziomie nauki.
Corocznie firma przyznaje też stypendia najlepszym uczniom wybierającym kierunki kształcenia związane z energetyką. W tym roku szkolnym 12 uczniów otrzyma stypendia po 1500 zł.
W ramach programu, w radomskiej szkole odbywają się regularnie zajęcia dla uczniów klas mechanicznych, elektrycznych i przede wszystkim energetycznych, prowadzone w formie warsztatowej przez pracowników Vattenfall. Organizowane są też bezpłatne wycieczki edukacyjne dla uczniów do zakładów zajmujących się produkcją i przesyłaniem ciepła oraz energii elektrycznej, a także praktyki zawodowe dla uczniów, którzy wybrali specjalizację energetyczną. - Razem z Vattenfall zabiegaliśmy o przywrócenie do klasyfikacji zawodów technika energetyka. Było to działanie bezprecedensowe, ze względu na takie zaangażowanie pracodawcy w tworzenie programu nauczania dla technika energetyka. Działanie zakończyło się sukcesem i od dwóch lat możemy prowadzić nauczanie w tym kierunku - mówi dyrektor szkoły Bernadeta Kudas.