Najczęstsze usterki, które decydowały o niedopuszczeniu pojazdów do ruchu to wycieki płynów eksploatacyjnych (m.in. paliwa i olejów). Stwierdzono je w przypadku 15 sprawdzonych autobusów i samochodów. Pojazdy komunikacji publicznej, które usuwano z mazowieckich dróg, to również te z niesprawnym układem kierowniczym oraz niedziałającym awaryjnym otwieraniem drzwi. Odnotowano również m.in. braki świateł cofania, kierunkowskazów oraz zamka pokrywy bagażnika. Jednego z prowadzących nie dopuszczono do przewożenia podróżnych z powodu braku wpisu w prawie jazdy o posiadaniu kwalifikacji kierowcy.
Powodami zatrzymania dowodów rejestracyjnych były m.in. uszkodzenia przedniej szyby oraz awaryjnego otwierania drzwi od strony kierowcy. W kilku przypadkach wykryto luzy w układzie kierowniczym. Dwa pojazdy skierowano do zajezdni z poleceniem naprawy świateł „STOP” i nieszczelnego układu wspomagania hamulca zasadowego.
31 kontroli przeprowadzono w Warszawie. W Płocku sprawdzono 37 autobusów miejskich. Zbadano również stan techniczny 20 pojazdów komunikacji publicznej w Radomiu i 10 w Siedlcach. Akcję przeprowadzono w ramach działań prewencyjnych, które zmierzają do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na Mazowszu - informuje MUW.