komisja obradowała od godz. 8. Głosami wiceprezydenta Ryszarda Fałka, wiceprezydenta Igora Marszałkiewicza, dyrektora Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu Leszka Pożyczki oraz pozostałych członków komisji, którzy są pracownikami magistratu, specjalna komisja do spraw reorganizacji oświaty zdecydowała o połączeniu PSP nr 18 i PP nr 22, połączeniu Zespołu Szkół Odzieżowych Stylizacji i Usług z Zespołem Szkół Zawodowch im. Jana Killińskiego, a właściwie o rozwiązaniu obu szkół i utworzeniu nowego zespołu. Komisja zgodziła się także na wygaszenie Zespołu Szkół Gimnazjalnych przy ul. Wierzbickiej, prywatyzację przedszkoli oraz zamknięcie PSP nr 8 i przeniesienie całych klas wraz z nauczycielami do PSP nr 13. Decyzją komisji Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej ma stać się placówką kultury, a nie oświatową.
Nie wiadomo co z gimnazjum przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tytusa Chałubińskiego oraz klasami licealnymi w PG nr 5 i PG nr 13. Na wniosek wiceprezydenta Igora Marszałkiewicza decyzję odłożono do czasu aż powstanie siatka szkół ponadgimnazjalnych i utworzone zostaną nowe obwody szkolne.
Teraz członkowie komisji przedstawiają swoje stanowisko prezydentowi Andrzejowi Kosztowniakowi.
Całym obradom komisji towarzyszyli protestujący uczniowie i rodzice. Po obradach swój protest rozpczęli pod gabinetem prezydenta. Śpiewali "Cała oświata to jedna rodzina", "Stop likwidacji". Pod gabinetem prezydenta pojawili się funkcjonariusze strazy miejskiej. Po godzinie rozmów z członkami komisji prezydent Andrzej Kosztowniak wyszedł do uczniów i rodziców prosząc o chwilę ciszy. Obiecał, że wysłucha ich po zakończonych obradach. Zaznaczył także, że nie podejmie dziś decyzji.