W rankingu głównym sklasyfikowano 90 uczelni. Zwyciężył Uniwersytet Warszawski, przed Uniwersytetem Jagiellońskim i Politechniką Warszawską. Politechnika Radomska zajęła 76 lokatę (w roku ubiegłym była na 67 miejscu). 41 miejsce przypadło jej natomiast w udziale w rankingu w grupach kierunków, w grupie „Techniczne i informatyka”. Z kolei w klasyfikacji samych uczelni technicznych Politechnika podobnie jak przed rokiem znalazła się na 20 miejscu (na 23 sklasyfikowane uczelnie). Tu najlepsza okazała się Politechnika Warszawska przed Wrocławską oraz Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.
W rankingu niepublicznych uczelni licencjackich na bardzo wysokiej trzeciej pozycji (awans z miejsca 10 w ubiegłym roku) znalazła się Radomska Szkoła Wyższa. Wyprzedziły ją tylko Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin w Warszawie oraz Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. J. Zamoyskiego w Zamościu. Na 25 miejscu tej klasyfikacji umieszczono Wyższą Szkołę Biznesu im. bpa Jana Chrapka, na 33 - Wyższą Inżynierską Szkołę Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy, na 38 zaś mającą w Radomiu filię Wyższą Szkołę Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka w Warszawie. Łącznie sklasyfikowano 50 niepublicznych uczelni licencjackich.
W rankingu niepublicznych uczelni magisterskich na 72. miejscu wśród 101 podmiotów sklasyfikowano Prywatną Wyższą Szkołę Ochrony Środowiska (wygrała Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie).
Ani jedna nasza uczelnia nie została natomiast sklasyfikowana w grupach kryteriów, gdzie brano pod uwagę m.in. potencjał naukowy, efektywność naukową, prestiż akademicki, innowacyjność, prestiż wśród pracodawców czy publikacje.